Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Gimnazjaliści już wiedzą...

Trzecioklasiści z wszystkich gimnazjów w Polsce poznają dziś wyniki egzaminu gimnazjalnego. Z danych łomżyńskiej OKE wynika, że uczniowie łomżyńskich szkół wypadli całkiem nieźle. W województwie podlaskim lepsze średnie wyniki osiągnęli tylko gimnazjaliści z Białegostoku. Dodajmy, że egzaminu gimnazjalnego nie można było nie zdać, ale jego wynik jest brany pod uwagę przez szkoły ponadgimnazjalne przy rekrutacji do klas pierwszych.

Egzamin gimnazjalny składa się z dwóch części – matematyczno-przyrodniczej i humanistycznej. Uczniowie specjalne testy pisali 22 i 23 kwietnia. W Łomży przystąpiło do niego blisko 900 gimnazjalistów. Tak jak koledzy w całym kraju lepiej wypadli w części humanistycznej. Średni wynik łomżan to 32,3 punktów na 50 możliwych, przy czym średnia w kraju to 30,8. W części matematyczno-przyrodniczej wynik łomżan to 27,58 punktów (również na 50 możliwych) przy średniej krajowej 27,1. W województwie podlaskim lesze rezultaty osiągnęli tylko uczniowie z Białegostoku – odpowiednio  32,7 i  29,9.

W Łomży najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki. Wynik części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego ich średni wynik to 42,3 punktów, a w części matematyczno-przyrodniczej 43,1. Dodać wypada, że to gimnazjum jest jednak inne niż pozostałe. Działa przy nie mniej słynnym I LO im. Tadeusza Kościuszki, a przy przyjęciach do tej szkoły nie obowiązuje rejonizacja... co jest wyjątkiem na skalę miasta.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę