Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Niezwykły Jubileusz Najstarszego Kapłana syna Ziemi Łomżyńskiej.

Główne zdjęcie
Ks. Prałat Józef Obremski i delegacja łomżyńskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska z prezesem Hanką Gałązką na czele

76-cio lecie kapłaństwa w 103-cim roku życia obchodzi dziś ks. Prałat Józef Obremski potocznie zwany Patriarchą Wileńszczyzny. Kapłan pochodzi z Ziemi Łomżyńskiej. Urodził się we wsi Skarzyn Nowy kilka kilometrów od Zambrowa. Dostojny Jubilat mimo swego sędziwego wieku jest pełen radości i jasnego rozumowania, żywo zatroskany problemami naszej Ojczyzny.

Ks. Prałat Józef Obremski i Stanisław Łapiński
Ks. Prałat Józef Obremski i Stanisław Łapiński
Z okazji jubileuszu w niedzielę w kościele w Mejszagole, gdzie urzęduje „Patriarcha Wileńszczyzny”, została odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem J. Ex. Ks. Prof. Edwarda Ozorowskiego Arcybiskupa - Metropolity Białostockiego. Uczestniczyli w niej m.in. delegat Ojca Świętego, Nuncjusza Apostolskiego w Litwie, duchowieństwo i wierni...
Po Mszy Św. zorganizowano festyn z udziałem zespołów polonijnych i młodzieży m.in. z Wysokiego Mazowieckiego. Łomżę reprezentowali delegowany przez księdza biskupa Stanisława  Stefanka ksiądz i przedstawiciele zarządu Łomżyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej.

Stanisław Łapiński

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę