Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Radni Łomży chcieli więcej niż mogą...

Wojewoda podlaski unieważnił część zapisów nowelizacji uchwały Rada Miasta Łomża dotyczącej utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. Zastrzeżenia prawników wojewody wzbudziły zapisy nakładające na wytwórców i posiadaczy odpadów przemysłowych, medycznych i weterynaryjnych obowiązek udokumentowania sposobu unieszkodliwiania tych odpadów bądź ich przekazania innym podmiotom, które uzyskałyby zezwolenie właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie gospodarowania odpadami. Zdaniem prawników wojewody rani Łomży nie mieli prawa nakładać takich obowiązków.

W uzasadnieniu rozporządzenia stwierdzającego nieważność części uchwalonych w końcówce kwietnia przez łomżyńskich radnych przepisów napisano, że radni uchwalając regulamin utrzymania czystości i porządku muszą poruszać się w granicach zezwolenia wynikającego z  zapisu art. 4 ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Gospodarowanie odpadami niebezpiecznymi, jakimi są odpady medyczne i weterynaryjne (mogą być nimi również odpady przemysłowe) regulują natomiast przepisy ustawy o odpadach.
W opinii Lidii Stupak dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku powyższe naruszenie prawa jest na tyle istotne, iż skutkuje stwierdzeniem nieważności przedmiotowych zapisów kwietniowej  uchwały Rady Miejskiej Łomży.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę