Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Fiaskiem zakończyły się rozmowy związkowców podlaskiej służby zdrowia z prezesem NFZ

Związkowcy protestowali przeciwko niesprawiedliwemu, ich zdaniem, podziałowi nadwyżek pochodzących ze składek zdrowotnych. Z 390 milionów złotych, przekazanych przez centralę NFZ do oddziałów wojewódzkich, Podlaskie otrzymało zaledwie 11 milionów. Dzisiejsze rozmowy w centrali funduszu nie zmienią decyzji dotyczącej podziału nadwyżek pochodzących ze składek zdrowotnych. Bezskuteczna była też dwugodzinna manifestacja przed warszawska siedzibą NFZ związkowców podlaskiej służby zdrowia i pracowników szpitali. Opuścili oni Warszawę, ale zapowiadają, że będą jeszcze interweniować u ministra zdrowia Marka Balickiego. Prezes Funduszu Lesław Abramowicz powiedział, że województwo podlaskie otrzymało tyle pieniędzy, ile powinno, zgodnie z planem opracowanym przez ekspertów.

Głównym kryterium w tym planie jest liczba ubezpieczonych w województwie. Podlaska Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia wystosowała wniosek do ministra Balickiego o odwołanie prezesa Narodowego Funduszu Lesława Abramowicza.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę