Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Tragiczna niedziela nad wodą

Dwóch młodych mężczyzn utonęło wczoraj w wodach na terenie województwa podlaskiego. Po południu w Łomży 17-latek utopił się w Narwi nieopodal formalnie nieczynnego jeszcze kąpieliska miejskiego. Mimo zakrojonej na szeroką skalę akcji poszukiwawczej i udziału w niej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-nurkowego z Augustowa ciała nastolatka z Łomży nie udało się odnaleźć. Kilka godzin wcześniej płetwonurkowie z Augustowa wyłowili natomiast ciało 18-latka, który utopił się przed południem w zalewie na rzecze Brzozówka w miejscowości Karpowicze w pobliżu Suchowoli. Policja podaje, że od 1 maja w podlaskich akwenach wodnych utonęło 7 osób.


W ostatnie upalne dni wielu łomżan szuka ochłodzenia w wodach Narwi. Jak relacjonują świadkowie nastolatek około godziny 15.00 płyną środkiem rzeki. W pewnym momencie zaczął wołać pomocy. Mimo, że do rzeki natychmiast wskoczyło kilka osób nie udało się go wyciągnąć.
Już po kilku minutach na miejsce tragicznego zdarzenia przybyli strażacy i policjanci... Poszukiwania z wody nie dały rezultatu. Na miejsce wezwano płetwonurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-nurkowego z JRG Augustów, którzy spenetrowali dno rzeki na długości ok. 200 m. Także te poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Dziś akcja ma zostać wznowiona. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę