Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Holendrzy podbili Łomżę

Główne zdjęcie
„t’Magisch Theatertje”

Przedstawienie „Cantos Animata” holenderskiego teatru „t’Magisch Theatertje” zdobyło nagrodę Grand Prix XXI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka, który przez ostatnie cztery dni odbywał się w Łomży. - Tegoroczny Festiwal był jak wielki stół ze smakowitymi daniami dla każdego – tak podsumowywał go przewodniczący jury prof. Henryk Jurkowski. W piątkowy wieczór w siedzibie Teatru Lalki i Aktora w Łomży najlepszym uczestnikom Festiwalu wręczono nagrody, a samą Walizkę zamknięto na rok.

Przewodniczący Jury podkreślał, że wystawione w Łomży sztuki były różnorodne i doskonałe. Trochę narzekał, że przygotowano za mało nagród, bo było wiele wspaniałych przedstawień. Mówił także, że w tym roku dużo było całowania na scenie ale on ostatni całus zrobi największy po czym  uściskał dyrektor łomżyńskiego teatry Jarosława Antoniuka za doskonałą organizację Festiwalu.
 
W tegorocznej edycji Festiwalu do konkursu przystąpiło 13 spektakli przy czym tylko cztery były z Polski. Członkowie Jury, podobnie jak oglądająca spektakle publiczność nie mieli wątpliwości, kto powinien zdobyć Grand Prix. Nagroda główna XXI Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka w wysokości 3.000 zł ufundowana przez Prezydenta Łomży przypadła teatrowi t’Magisch Theatertje z holenderskiego Maastricht za przedstawienie „Cantos Animata”. Reżyser tego przedstawienia Charlotte Puyk-Joolen otrzymała także nagrodę za reżyserię w wysokości 2.000 (ufundowana przez Marszałka Województwa Podlaskiego).
Nagroda za scenografię (ta i inne nagrody wyniosły1 tys zł.) Jury przyznało  Marieta Golomehova, który przygotowała scenografię przedstawienia „Królewicz Marko” Teatru dla Dzieci Kragujevac z Serbii.
Nagrodę  za warstwę muzyczną przedstawienia „Sesa” Teatru Tyl-Tyl z Madrytu (Hiszpania) otrzymali Ave Marii Tejón i Danielowi Lovecchio, a nagroda za animację aktorzy: Alexandr Kuznetsov, Dmitrij Voydak, Marin Soldatova, Vladimir Bulavinov grający w przedstawieniu „Tomcio Paluch” Teatru „Arlekin” z Omska.
Nagroda za kreację aktorską zdobyła Hilary Chaplain, za postać z przedstawienia „Portret kobiety”, i Paweł Chomczyk za rolę Murdasa w przedstawieniu „Murdas. Bajka” Kompanii Doomsday z Białegostoku.
Ostatnia nagroda - Nagroda Dyrektora Festiwalu  przypadła Samane Mirzahoseini za animację lalek w przedstawieniu „Łysy bohater” Teatru Apple Tree Group z Iranu.
Foto: „t’Magisch Theatertje”
Foto: przewodniczący jury prof. Henryk Jurkowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę