Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 sierpnia 2022 napisz DONOS@

„Veneda” choć dużo większa, ale komunikacyjnie nie będzie groźna...(?)

Główne zdjęcie
Tak miała wyglądać Galeria "Veneda". Teraz okazuje się, że budynek będzie dużo większy...

Planowana przy skrzyżowaniu ulic ul. Gen. Sikorskiego i Zawadzkiej Galeria „Veneda” ma być znacznie większa niż dotychczas twierdzono. Z materiałów do których dotarliśmy wynika, że ma ona mieć niemal 70 000 m2. (słownie: siedemdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych) powierzchni czyli ponad trzy razy więcej niż podawano jeszcze w maju tego roku. Teraz budynek ma mieć dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną.

Jeszcze w maju 2008 roku Echo Investmet w przesłanym do nas e-mailu informował, że Galeria „Veneda” będzie miała powierzchnię ok. 22 tys. mkw.  Teraz najwyraźniej to się zmieniło. W dokumentach dotyczących wpływu Galerii na układ komunikacyjny miasta napisano że Galeria będzie znacznie większa. Oto jak jest ona opisana:
Zakłada się, że będzie to obiekt o zwartej bryle (dwie kondygnacje nadziemne i jedna
podziemna) z garażem na samochody osobowe dla klientów wbudowanym w obiekt w strefie
przyziemia i poniżej poziomu terenu.
Zgodnie z założeniami inwestycji przewiduje się jej następującą wielkość:
- powierzchnia handlowo-usługowa: ok. 29 000 m2;
- komunikacja wewn.: ok. 5 700 m2;
- pomieszczenia techniczne i sanitarne: ok. 5 000 m2;
- administracja: ok. 400 m2;
- strefa dostaw: ok. 2 500 m2;
- powierzchnia parkingów wewnętrznych: ok. 27 300 m2.


Z wyliczeń specjalistów, którzy przygotowali studium oceniające wpływ galerii na ruch w mieście wynika, że mimo iż w ciągu godziny może przyjechać do niej nawet 520 samochodów nie spowoduje to zakorkowani się Łomży ani ulic i skrzyżowań znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie hipermarketu.
Ocenę oddziaływania ruchu związanego z powstaniem Venedy na układ komunikacyjny miasta opracowała firma TransEko. Za dokumenty zapłaciła firma Echo Investment – developer, który chce wybudować Galerię „Veneda”, ale jak podkreślał przedstawiciel firmy wykonawcę opracowania wskazało miasto.
W załącznikach publikujemy dwa opracowane przez TransEko dokumenty: „Studium transportowe dla miasta Łomży z uwzględnieniem wpływu na ruch drogowy planowanych terenów rozwojowych” i „Analizę oddziaływania projektowanej galerii handlowo-usługowej „Veneda” przy ul. Zawadzkiej w Łomży na system transportowy miasta i układ ulic znajdujących się w jej bezpośrednim sąsiedztwie”.

Dodajmy że ku końcowi zbliżają się prace samorządu miasta nad uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego tej części Łomży. Plan ten ma umożliwić budowę Galerii Veneda.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę