Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

„Veneda” choć dużo większa, ale komunikacyjnie nie będzie groźna...(?)

Główne zdjęcie
Tak miała wyglądać Galeria "Veneda". Teraz okazuje się, że budynek będzie dużo większy...

Planowana przy skrzyżowaniu ulic ul. Gen. Sikorskiego i Zawadzkiej Galeria „Veneda” ma być znacznie większa niż dotychczas twierdzono. Z materiałów do których dotarliśmy wynika, że ma ona mieć niemal 70 000 m2. (słownie: siedemdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych) powierzchni czyli ponad trzy razy więcej niż podawano jeszcze w maju tego roku. Teraz budynek ma mieć dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną.

Jeszcze w maju 2008 roku Echo Investmet w przesłanym do nas e-mailu informował, że Galeria „Veneda” będzie miała powierzchnię ok. 22 tys. mkw.  Teraz najwyraźniej to się zmieniło. W dokumentach dotyczących wpływu Galerii na układ komunikacyjny miasta napisano że Galeria będzie znacznie większa. Oto jak jest ona opisana:
Zakłada się, że będzie to obiekt o zwartej bryle (dwie kondygnacje nadziemne i jedna
podziemna) z garażem na samochody osobowe dla klientów wbudowanym w obiekt w strefie
przyziemia i poniżej poziomu terenu.
Zgodnie z założeniami inwestycji przewiduje się jej następującą wielkość:
- powierzchnia handlowo-usługowa: ok. 29 000 m2;
- komunikacja wewn.: ok. 5 700 m2;
- pomieszczenia techniczne i sanitarne: ok. 5 000 m2;
- administracja: ok. 400 m2;
- strefa dostaw: ok. 2 500 m2;
- powierzchnia parkingów wewnętrznych: ok. 27 300 m2.


Z wyliczeń specjalistów, którzy przygotowali studium oceniające wpływ galerii na ruch w mieście wynika, że mimo iż w ciągu godziny może przyjechać do niej nawet 520 samochodów nie spowoduje to zakorkowani się Łomży ani ulic i skrzyżowań znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie hipermarketu.
Ocenę oddziaływania ruchu związanego z powstaniem Venedy na układ komunikacyjny miasta opracowała firma TransEko. Za dokumenty zapłaciła firma Echo Investment – developer, który chce wybudować Galerię „Veneda”, ale jak podkreślał przedstawiciel firmy wykonawcę opracowania wskazało miasto.
W załącznikach publikujemy dwa opracowane przez TransEko dokumenty: „Studium transportowe dla miasta Łomży z uwzględnieniem wpływu na ruch drogowy planowanych terenów rozwojowych” i „Analizę oddziaływania projektowanej galerii handlowo-usługowej „Veneda” przy ul. Zawadzkiej w Łomży na system transportowy miasta i układ ulic znajdujących się w jej bezpośrednim sąsiedztwie”.

Dodajmy że ku końcowi zbliżają się prace samorządu miasta nad uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego tej części Łomży. Plan ten ma umożliwić budowę Galerii Veneda.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę