Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Konsultacyjny czwartek

Tylu konsultacji jednego dnia w Łomży chyba jeszcze nie było. Dziś z łomżyńskimi przedsiębiorcami wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego konsultować ma marszałek województwa, planiści z mieszkańcami mają konsultować plan zagospodarowania przestrzennego terenów przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej, na których ma zostać wybudowany hipermarket, a wieczorem przedstawiciele firmy Scott Wilson w Łomży zaplanowali konsultacje społeczne z mieszkańcami Łomży i powiatów łomżyńskiego i kolneńskiego w sprawie przebiegu Via Baltica.


Z marszałkiem o RPO
Spotkanie przedsiębiorców z marszałkiem Jarosławem Dworzańskim zaplanowano na godzinę 12.00 w sali konferencyjnej łomżyńskiego ratusza. Podczas spotkania skierowanego do przedsiębiorców, zostaną omówione kwestie o istniejących korzyściach wypływających z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dla przedsiębiorstw oraz najważniejsze problemy gospodarcze dotyczące rozwoju województwa podlaskiego.

Dyskusja z hipermarketem w tle
W tym samym czasie i zgodnie z komunikatem w tym samym miejscu ma odbyć się także „dyskusja publiczna” nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego  części miasta Łomża w rejonie ulic: Kard. S. Wyszyńskiego, Gen. W. Sikorskiego i Zawadzkiej. Projekt tego planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko wyłożony jest  (od 21 maja do 11 czerwca 2008 r.) w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łomży, Wydział Urbanistyki i Architektury, Stary Rynek 14, pok. 207. Przypomnijmy, dokument ten zgodnie z wcześniejszymi decyzjami radnych Łomży  ma umożliwić firmie Echo Investment wybudowanie pierwszego w Łomży hipermarketu. O pozwolenie na budowę w tym miejscu takiego obiektu firma stara się już od 10 lat...  Zgodnie z prawem każdy kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść swoje uwagi. Należy je składać na piśmie do Prezydenta Miasta Łomża z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w terminie do dnia 26 czerwca 2008 r.

Via Baltica
Wieczorem – w godzinach od 17.00 do 20.00 w hotelu Gromada (dawny Polonez) zaplanowane jest spotkanie konsultacyjne w sprawie przebiegu trasy Via Batica. Organizuje je firma Scott Wilson, która od ponad dwóch lat opracowuje wielokryterialną strategię rozwoju I Pan-Europejskiego Drogowego Korytarza Transportowego potocznie zwanego Via Balticą. Konsultacje są ostatnim elementem przed ostatecznym zamknięciem opracowania i oddaniem wyników prac zleceniodawcy czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i rządowi Polski.
W konsultacjach społecznych wyłożone są cztery warianty przebiegu trasy. Trzy z nich biegną przez Łomżę (zostały wybrane w wyniku wielokryterialnych analiz - ruchowych, ekonomicznych, społecznych środowiskowych – przeprowadzonych przez ekspertów agencji Scott Wilson), a  czwarty wariant – tzw. „wariant nr 1” - przebiegający po szlaku międzynarodowej drogi nr „8” m.in. przez Białystok został dołożony bo jest „zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi”.   
Eksperci firmy Scott Wilson rekomendują jako najlepszy „wariant nr 42” prowadzący z Budziska do Suwałk, Ełku, Szczuczyna, Łomży, Ostrowi Mazowieckiej i Warszawy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę