Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Ciepło, słonecznie i sucho... za sucho

Ładną prawdziwie letnią pogodę mamy od kilku dni i jak na razie meteorolodzy nie przewidują zmian. Tyle tylko, że taka pogoda sprawia, że z dnia na dzień pogarsza się sytuacja pożarowa w lasach regionu, gdzie od kilku dni już obowiązuje trzeci najwyższe stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy z Nadleśnictwa Łomża prawdopodobnie jutro wprowadzą zakazu wstępu do lasów, bo w takich warunkach każda iskierka jest bardzo niebezpieczna...


W lasach wokół Łomży jest bardzo sucho. Wilgotność ściółki leśnej wczoraj w południe wynosiła w Baczach Mokrych zaledwie 6,7 przy zarejestrowanej temperaturze 29.7 st. Celsjusza. Z-ca Nadleśniczego Łomży Dariusz Godlewski podkreśla że w takich warunkach pożar lasu rozprzestrzeniałby się bardzo szybko. Szczególnie niebezpieczne dla lasów mogą być weekendowy wyjazdy mieszkańców miasta szukających tam chłodu i rozrywki np. przy grillu... , ale przyczyną pożaru może być także wyrzucony niedopałek papierosa z przejeżdżającego przez las samochodu... To prawdopodobnie wałaśnia taki niedopałek sprawił, że wczoraj zapaliła się trawa w rowie przy drodze w okolicach Śniadowa. Szybko rozprzestrzeniający sie pożar musieli ugasic strażacy. Na szczęscie tym razem obyło się bez strat.
210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę