Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Listonosze strajkują

Listonosze z Łomży, Kolna i Stawisk przyłączyli się do ogólnopolskiego bezterminowego strajku pocztowców. Paweł Zaręba, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność łomżyńskiej poczty, podkreśla, że to „krzyk rozpaczy i konieczność”. Listonosze walczą o większe pobory. Zaręba podkreśla, że w kraju strajkuje połowa listonoszy, a jeśli kierownictwo Poczty Polskiej nie powróci do rozmów ze związkowcami o podwyżkach jutro strajk może być jeszcze większy.

Zdaniem Romualda Gorlewicza, dyrektora Rejonowego Centrum Pocztowego w Łomży, do strajku przystąpiła część listonoszy. O ile w przypadku firm zostaną podjęte próby organizacji zastępczego dostarczenia poczty, to wszystkich innych klientów dyrektor Gorlewicz zaprasza do placówek pocztowych - te pracują normalnie - mówił na antenie Radia Nadzieja.   

Tymczasem związkowcy oskarżają kierownictwo łomżyńskiej poczty o łamanie praw pracowniczych. Zdaniem Pawła Zaręby po groźbach zwolnienia z pracy ze strajku wyłamali się listonosze z Zambrowa.
 
Dodajmy, że z około pół tysiąca pracowników poczty zatrudnionych na terenie pięciu powiatów byłego województwa łomżyńskiego listonoszy jest około 180. Strajkujący dziś wzięli urlop na żądanie.  

 * * *
Oto wyjasnienia jakie otrzymaliśmy od Romualda Gorlewicza dyrektor CP ORJ Łomża
Paweł (Przewodniczący Komisji Zakładowej) niestety nie był świadkiem mojej rozmowy z listonoszami UP Łomża 1, czy też rozmowy z Naczelnikiem UP Zambrów 1 - szkoda  mógłby  wtedy wyrobić sobie własne zdanie, co do słów, które padły.
Otrzymał niestety informację jednostronną - zapewne od osoby, która usłyszała to co chciała usłyszeć -  mnie nie zapytał. Rozmów swoich w ramach dokumentowania pracy nie nagrywam - bronić się nie mogę i nie nawet nie chcę.
Efektem niezamierzonym pisma Pana Przewodniczącego (bądź zamierzonym) jest to, że od godziny bez przerwy tłumaczę się różnym mediom, że żaden ze mnie zamordysta.
Formalnie w dniu dzisiejszym strajku w CP ORJ Łomża nie ma - są urlopy na żądanie (nie wymuszane) w ramach solidaryzowania się z większymi.
Pozdrawiam
Romuald Gorlewicz
dyrektor CP ORJ Łomża

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę