Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Oszust z Białegostoku nabierał łomżan...

Na dwa miesiące trafił do tymczasowego aresztu Robert K. 42-letni mieszkaniec Białegostoku wyłudził od dwójki łomżan niemal równe 10 tys zł. Pieniądze pożyczał, aby – jak twierdził – opłacić lekarzy, którzy mieli udzielić pomocy medycznej jego rannemu w wypadku bratu. Za każdym razem mieszkaniec Białegostoku zostawiał „cenny” zastaw, który jak się później okazywało był niewiele wart.


Pierwszy raz na „numerem” z pieniędzmi na szpital została nabrana łomżanka. W kwietniu na ulicy zaczepił ją mężczyzna prosząc o pożyczenie 700 zł aby móc zawieźć do szpitala rannego brata. W zamian mężczyzna jako zastaw oferował szkatułkę w której miały być cenne przedmioty.  Kobieta wraz z nieznajomym mężczyzną i towarzyszącą mu kobietą wróciła do domu, wyjęła pieniądze – 3 700 zł, po czy odliczając 700 zł przekazała je mężczyźnie, a resztę schowała. Po wyjściu mężczyzny okazało się jednak, że także te pieniądze zniknęły..., a szkatułka była pusta.  
Równo miesiąc później na ten sam „numer” ze szpitalem nabrał się łomżanin. Tym razem w zamian za gruby plik dolarów pożyczył nieznajomemu 6 200 zł. Okazało się, że w paczce było tylko 6 dolarów i chusteczki higieniczne.
Teraz sprawca obu oszustw wpadł w ręce łomżyńskiej policji. Podinsp. Krzysztof Leończak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, podkreśla, że sprawcę oszustw zatrzymano w wyniku podjętych przez policję działań operacyjnych. Sąd w Łomży zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na dwa miesiące.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę