Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Chętni na euro

Urząd Marszałkowski w Białymstoku zakończył nabór wniosków do kolejnych trzech konkursów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Tym razem o dofinansowanie prowadzonych inwestycji mogli ubiegać się także przedsiębiorcy z branży turystycznej. W tym działaniu złożono 64 wnioski, a ich łączna wartość to blisko ćwierć miliarda złotych. Niestety urzędowi pieniędzy wystarczy na dofinansowanie zaledwie co trzeciego z nich.

W ramach działania 3.2 mikro,  mali i średni przedsiębiorcy z branży turystycznej mogli ubiegać się o wsparcie finansowe swoich inwestycji. Na ten cel zarząd województwa podlaskiego przeznaczył 35 mln zł z pieniędzy z RPOWP.  Okazało się, że to za mało... i to dużo za mało.  Łączna wartość 64 złożonych w terminie wniosków to 247 mln 690 tys 598 zł a wartość dofinansowania o które ubiegają się beneficjenci to ponad 111 mln czyli ponad trzy raz więcej niż na ten cel naszykował urząd.

Okazuje się jednak, że jeszcze większym zainteresowaniem cieszył się konkurs na dofinansowanie inwestycji na rozwój infrastruktury z zakresu edukacji. Tu o pieniądze – m.in. na remont budynków szkół i szkolnych boisk sportowych - mogły ubiegać się samorządy i organizacje prowadzące placówki edukacyjne. Wartość dofinansowania o jaką wystąpiono do Urzędu Marszałkowskiego aż ponad sześciokrotnie przekroczyła wydzielone środki.  Ogólna wartość 76 złożonych projektów wynosi 223,6 mln zł, z czego wartość dofinansowania to blisko 156 mln zł, a urząd naszykował tylko 25 mln zł.   

Zupełnie inaczej wyglądają te dane w przypadku działania 1.2.1 - Tereny inwestycyjne. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosiła 21 mln zł, ale okazuje się, że to i tak za dużo. Cztery wnioski które złożono na konkurs będą w stanie zagospodarować mniej niż 70% tej kwoty
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę