Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uwaga na motocyklistów

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Rośnie liczba motocyklistów i motorowerzystów na drogach, wraz z tym wzrasta również liczba wypadków z ich udziałem. Tylko w ten weekend w dwóch wypadkach spowodowanych przez kierowców jednośladów zginął jeden z nich, a pasażerka jadąca drugim pojazdem ranna trafiła do szpitala. Policjanci podkreślają, że przyczyny wypadków jest przede wszystkim jest brawura i nadmierna prędkość.

Coraz dłuższe i cieplejsze dni zwiastują nadchodzące lato - wymarzony okres dla miłośników jednośladów z silnikiem. Niestety co roku w tym właśnie okresie w statystykach policyjnych przybywa zdarzeń z udziałem motocyklistów i motorowerzystów.
W 2007 roku motocykliści byli sprawcami 30 wypadków drogowych. W tym samym okresie motorowerzyści spowodowali 19 wypadków. W ich wyniku 3 sprawców zginęło a 28 zostało rannych. W tym roku, chociaż pełnia sezonu dopiero przed nami, na drogach województwa podlaskiego odnotowanych zostało 14 wypadków, których sprawcami byli zmotoryzowani miłośnicy jednośladów. W ich następstwie zginęło 3 spośród nich a 12 zostało rannych.
Wczoraj wieczorem niedaleko Aten koło Augustowa 24-latek pożyczył od kolegi motocykl marki suzuki. Na łuku drogi w pewnym momencie zjechał na lewą stronę i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu. W Łapach 18-latek jechał skuterem razem ze swoją 15-letnią koleżanką. Na prostej drodze pojazd wpadł nagle do rowu. Pasażerka z urazem głowy trafiła do szpitala. Kierowca skutera był pijany. Miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę