Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

I Amatorskie Grand Prix Łomży w kartingu

Główne zdjęcie
Bartosz Gierłowski

W niedzielę po raz pierwszy w Łomży zorganizowano I Amatorskie Grand Prix Łomży w kartingu. Mimo, iż tor kartingowy istnieje dopiero od grudnia 2007r, zawodnicy prezentowali wysokie umiejętności i doskonale panowali nad swoimi bolidami. Pisk opon, "ryk silników", dokonała pogoda i doping, tak wyglądała niedziela dla entuzjastów wyścigów gokatrtów na torze przy ul. Piłsudskiego.

- Obserwowaliśmy przychodzącą młodzież u nas na torze,  - mówi Tomasz Dymek (współorganizator) - która  często przy pierwszej jeździe jakby intuicyjnie doskonale prowadziła bolidy i niektórym zaproponowaliśmy start w dzisiejszych zawodach. Najlepsi zawodnicy przychodzą jeździć na torze raz na tydzień czasem raz na dwa tygodnie... Ci, którzy się zapisali, także wcześniej musieli pokazać że potrafią jeździć.

Do zawodów przystąpiło 25 zawodników. Startowali w 3 kategoriach wiekowych chłopców i jednej otwartej - dziewcząt. Najlepszy czas dla jednego okrążenia uzyskał triumfator kategorii 9-13 lat chłopców Bartosz Gierłowski  - 14,42sek.  Wśród dziewcząt tiumfowała Daria Gierłowska z czasem 15,36 sek.  Ścigano się w 4 gokartach. Zawodnicy widowiskowo i szybko jak na wiek kierowców pokonywali zakręty, często z piskiem opon.
- W ciągu tego pół roku jazdy na torze doskonale opanowali prowadzenie gokartów. Wiedzą kiedy dodać gazu, a kiedy przyhamować, aby nie przestrzelić zakrętu i nie dać się wyprzedzić – dodaje Dymek.

Po zawodach trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii otrzymywało puchary i nagrody. Dumni byli także rodzice, którzy przeżywali wyścigi i cieszyli się z dobrych lokat. Może wyrośnie nam w Łomży nowy Kubica?

Wyniki w poszczególnych grupach:

dziewczęta - open

 1. Daria Gierłowska
 2. Aneta Kulesza
 3. Paulina Milewska 

7-9 lat chłopcy

 1. Artur Rówiński
 2. Piotr Borowski
 3. Olaf Rutkowski

9-13 lat chłopcy:

 1. Bartosz Gierłowski
 2. Piotr Adamowski
 3. Krystian Zysk

 13-16 lat chłopcy:

 1. Mateusz Kuzia
 2. Damian Aliński
 3. Bartłomiej Angerman

 

210204100642.gif
Foto: Bartosz Gierłowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Bartosz Gierłowski odbiera nagrodę
Foto: Krystian Zysk
Foto: Piotr Adamowski

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę