Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Śladem chirurgów łomżyńskiego szpitala idą teraz urolodzy

Od 1 czerwca z łomżyńskiego szpitala odchodzi pięciu chirurgów, z końcem maja kończą się też okresy wypowiedzeń ich umów o pracę. Podobną decyzję podjęło dwóch urologów. Twierdzą, że nie mogą pracować bo brakuje porozumienia z dyrektorem placówki. Ten zapewnia, że oddziały będą pracowały bez przeszkód.

Od 1 czerwca lekarze, którzy odeszli z chirurgii będą pracowali w szpitalu w innym mieście. To lekarze z kilkunasto i kilkudziesięcioletnim starzem. Dzisiaj wypowiedzenie złożył kolejny lekarz, Roman Jagodziński z urologii. Chce, jak twierdzi, żeby praca przynosiła mu nie tylko pieniądze, ale mogła być wykonywana w komfortowych warunkach. A jego zdaniem atmosfera pracy w łomżyńskim szpitalu jest nie do zniesienia, za co wini dyrektora szpitala. Marian Jaszewski nie ma sobie nic do zarzucenia. Odejścia lekarzy to według niego naturalna konsekwensja wolnego rynku pracy. Uspokaja też pacjentów - oddział chirurgiczny mimo mniejszej obsady będzie pracował bez zmian. Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok oddział już od kilku dni pracuje bez lekarzy, którzy odchodzą, bo musieli wykorzystać zaległe urlopy. Według nieoficjalnych informacji, z pracy w łomżyńskim szpitalu chce zrezygnować jeszcze kilkunastu lekarzy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę