Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dzień bez wokandy...

W Sądach Rejonowych w Wysokiem Mazowieckiem i Grajewie nie odbędzie się żadna rozprawa. W Sądzie Okręgowym w Łomży będzie jedno posiedzenie, resztę zdjęto, a w łomżyńskiej rejonówce odbędą się tylko dwie rozprawy. Tak ma wyglądać u nas „Dzień bez wokandy”. Sędziowie w całym kraju walczą o większe pensje i zauważenie problemów środowiska stąd jednodniowy protest.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy sędziowie przyłączyli się do akcji. W sądach z okręgu suwalskiego (Suwałki, Sejny, Augustów), a także w największym w województwie Sądzie  Rejonowym w Białymstoku - oraz innych sądach z okręgu białostockiego (w Bielsku Podlaskim i Sokółce) praca ma się toczyć normalnie – podaje w lokalnym wydaniu Gazeta Wyborcza.
W oryginalny sposób dzień bez wokandy zorganizowano w najwyższym w województwie  Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku. Tu dziś miała odbyć się jedna rozprawa, ale prezes zwołał zgromadzenie ogólne sędziów, więc trzeba było ją odwołać. Na zgromadzeniu sędziowie będą dyskutować o problemach, które nękają środowisko: brak podwyżek pensji, spadający prestiż zawodu oraz brak wizji Ministerstwa Sprawiedliwości, jak w przyszłości ma wyglądać praca sędziego – podkreśla Wyborcza.

źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę