Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Najlepsza „siódemka”

Szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 7 wypadli najlepiej w Łomży w kwietniowym sprawdzianie szóstoklasisty. Średni wynik ucznia tej szkoły to 28,9 punktów na 40 możliwych do zdobycia. To o ponad 3 punkty lepiej niż średnia w kraju (25,8). 60 procent uczniów tej szkoły uzyskało powyżej średniej.

Pisanie tekstu własnego, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce – opanowanie tych umiejętności ocenia sprawdzian szóstoklasistów. Właśnie podano zbiorcze wyniki kwietniowego sprawdzianu. Po raz kolejny potwierdziła się, zasada że lepiej na sprawdzianie wypadają uczniowie z dużych ośrodków niż z małych miejscowości, chociaż po raz kolejny są wyjątki od tej zasady. W województwie podlaskim najlepiej na sprawdzianie szóstoklasisty wypadła szkoła w Starym Laskowcu pod Zambrowem. Do sprawdzianu podchodziło w niej tylko pięcioro uczniów, ale ich średni wynik to aż 35,2 punktów.
W całej Łomży sprawdzian szóstoklasisty pisało ponad 700 uczniów, a średni wynik dla miasta wyniósł 27,25 punktów. W województwie ogólnie lepiej wypadli tylko uczniowie z Białegostoku, gdzie wynik ten wynosi 27,91 punktów. Z danych OKE w Łomży wynika, że najsłabiej w tej klasyfikacji wypadły szkoły z powiatu łomżyńskiego. Średni wynik 741 szóstoklasistów to zaledwie 24,12 punktów!!!   

Oto wyniki szóstoklasistów z łomżyńskich podstawówek:
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży
Średni wynik za test    28,9


Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży
Średni wynik za test    28,3

Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
Średni wynik za test    27,9

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży
Średni wynik za test    25,7

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży
Średni wynik za test    25,6

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży
Średni wynik za test    24,8
Z danych Komisji wynika, że podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie najlepiej poradzili sobie z czytaniem ze zrozumieniem, szczególnie odczytywaniem informacji z tekstu popularnonaukowego; najsłabiej z wykorzystywaniem wiedzy w praktyce, np. z obliczeniem reszty pieniędzy pozostałej po dokonaniu zakupów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę