Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Handlowy Dzień Dziecka

- Przy wyborze prezentów powinniśmy kierować się rozwagą i ostrożnością – radzą pracownicy inspekcji handlowej przed zbliżającym się Dniem Dziecka. Okazuje się, że w naszych sklepach w dalszym ciągu można znaleźć zabawki niebezpieczne dla dzieci. Z pięciu kontroli z zakresu bezpieczeństwa zabawek przeprowadzonych w tym roku przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku Delegatura w Łomży trzy wykazały nieprawidłowości w zakresie zarówno oznakowania zabawek jaki i ich konstrukcji.

Oto podstawowe zasady którymi według inspekcji handlowej powinniśmy się kierować wybierając zabawkę:
    1.) Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na przedział wiekowy podany na opakowaniu zabawki, gdyż uwzględnia on zarówno zdolności manualne dziecka jak i jego rozwój psychiczny, który warunkuje rozpoznanie przez dziecko przeznaczenia zabawki i ocenę ewentualnych zagrożeń.

    2.) W stosunku do zabawek bateryjnych szczególną uwagę opiekuna powinno zwrócić zabezpieczenie komory baterii (nie może dojść do sytuacji, że dziecko z łatwością samo wyjmie baterie) i obecność instrukcji obsługi, opisującej użytkowanie zabawki oraz wymianę i ładowanie baterii.

    3.) W każdej zabawce należy sprawdzić jej konstrukcję – czy nie ma poluzowanych małych części, które dziecko może połknąć, lub włożyć do ucha czy nosa. Ponadto tzw. zabawki – ciągadła przeznaczone dla najmłodszych (do lat 3) powinny mieć sznurek zakończony zabezpieczeniem nie dłuższy niż  220 mm, aby wyeliminować ryzyko zapętlenia sznurka wokół szyi malucha.

Z przeprowadzonych dotychczas kontroli niepokój inspektorów wzbudziły także zabawki zwiększające swoją objętość pod wpływem wody, oceniono bowiem, że przy przypadkowym połknięciu nawet elementu tej zabawki może dojść do uduszenia się dziecka.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę