Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Na laurce dla mamy zaproszenie na badania

Nietypową akcję informacyjną przeprowadził podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Przed Dniem Matki do przedszkoli w Łomży, Białymstoku i Suwałkach Fundusz przekazał 10 tysięcy specjalnych kolorowanek. z hasłem „Mamo jesteś potrzebna”. Dziś dzieci pomalowały je kredkami i mają zanieść do domów i jako laurkę wręczyć mamom. Na odwrocie tej laurki jest informacja o konieczności regularnych badań cytologicznych.

Celem akcji jest zachęcenie kobiet do badań profilaktycznych. W województwie podlaskim na tego typu badania finansowane przez NFZ zgłasza się zaledwie co piąta kobieta w wieku 25-59 lat.

Według informacji NFZ, co roku na raka szyjki macicy umiera dwa tysiące Polek. Lekarze przypominają, że w większości przypadków wcześnie wykryta choroba jest uleczalna, ale badania profilaktyczne, choć bezpłatne, nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród kobiet.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę