niedziela, 26 stycznia 2020 napisz DONOS@

Latem może nam zabraknąć prądu!

Latem prądu może też zabraknąć w dużych aglomeracjach w kraju - w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu, a także w całej północno-wschodniej Polsce – podaje Gazeta Współczesna. O takim zagrożeniu poinformował Mariusz Swora, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Jego zdaniem, duży wpływ na taką sytuację ma m.in. coraz powszechniejsze używanie klimatyzatorów, które drastycznie zużywają prąd.

fot. archiwum
fot. archiwum
- Prognozy prezesa URE należy przyjąć poważnie - mówi Współczesnej Andrzej Piekarski, rzecznik Zakładu Energetycznego Białystok. Dodaje, że zagrożenie przerwami w dostawach energii elektrycznej wynika z niedoinwestowania w ubiegłych latach sektora wytwarzającego energię elektryczną, a w tym czasie znacznie wzrosło zapotrzebowanie na energię, co może spowodować zagrożenie przerw w jej dostawach.
Zdaniem rzecznika ZE Białystok sytuacji takiej można przynajmniej częściowo zapobiec poprzez wyłączanie zbędnych urządzeń, stosowanie żarówek energooszczędnych i umiarkowane korzystanie z urządzeń klimatyzacyjnych...

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę