Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Radni o prezydenckiej podwyżce i sklepach z alkoholem

Prezydencka podwyżka i zwiększenie liczby punktów sprzedaży alkoholu w Łomży – to dwa najciekawsze punkty dzisiejszej sesji Rady Miasta. O ile w przypadku propozycji zwiększenie prezydenckiej pensji o ponad 2 tys. zł (do niemal 12,4 tys zł) trudno spodziewać się, że radni zagłosują „przeciw”, to w przypadku zaproponowanego przez prezydenta zwiększenia o 20% liczby punktów w których dostępny byłby alkohol głosy są podzielone i podczas dyskusji sesji może być burzliwie...

Wniosek z propozycją wzrostu prezydenckiej pensji o ponad 2 tys zł do Rady Miasta skierował jej przewodniczący Wiesław Grzymała. Za podwyżką – zdaniem przewodniczącego - przemawiają dwa argumenty: prezydent nie dostał podwyżki od listopada 2005 roku, a poza tym właśnie zmieniono przepisy prawa które umożliwiają podniesienie pensji. Dlatego przewodniczący Grzymała proponuje, aby pensja prezydenta Łomży „mając na uwadze zwiększającą się inflację, wyjątkowy charakter pracy i ogromną odpowiedzialność” od maja wyniosła 12.362 zł. Jest to o 2096 zł więcej niż prezydent zarabia do tej pory i o 3 złote i 22 groszy mniej niż maksymalny pułap.

Więcej monopolowych...
Zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholu z 65 na 77 chce za to sam prezydent Jerzy Brzeziński. Jak argumentuje we wniosku prezydent Jerzy Brzeziński zwiększenie limitu jest „w pełni uzasadnione” bo istniejący stan ogranicza zasadę równości i swobodę działalności gospodarczej przedsiębiorców na terenie miasta. Od 2003 roku brakuje "limitów", a przedsiębiorcy bezskutecznie ubiegają się w ratuszu o wydanie takiego pozwolenia.
Jak przekonuje radnych prezydent Brzeziński „nie istnieje prosty związek między zwiększeniem liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych, a wzrostem negatywnych zjawisk związanych ze spożywaniem alkoholu. W przeciwnym wypadku niemal każde zwiększenie liczby punktów stanowiłoby naruszenie ustawy” – dodaje. Prezydent podkreśla też, że przedstawione przez niego propozycje zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholi zostały pozytywnie zaopiniowane przez (powołaną przez niego) Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę