poniedziałek, 27 stycznia 2020 napisz DONOS@

Radni o prezydenckiej podwyżce i sklepach z alkoholem

Prezydencka podwyżka i zwiększenie liczby punktów sprzedaży alkoholu w Łomży – to dwa najciekawsze punkty dzisiejszej sesji Rady Miasta. O ile w przypadku propozycji zwiększenie prezydenckiej pensji o ponad 2 tys. zł (do niemal 12,4 tys zł) trudno spodziewać się, że radni zagłosują „przeciw”, to w przypadku zaproponowanego przez prezydenta zwiększenia o 20% liczby punktów w których dostępny byłby alkohol głosy są podzielone i podczas dyskusji sesji może być burzliwie...

Wniosek z propozycją wzrostu prezydenckiej pensji o ponad 2 tys zł do Rady Miasta skierował jej przewodniczący Wiesław Grzymała. Za podwyżką – zdaniem przewodniczącego - przemawiają dwa argumenty: prezydent nie dostał podwyżki od listopada 2005 roku, a poza tym właśnie zmieniono przepisy prawa które umożliwiają podniesienie pensji. Dlatego przewodniczący Grzymała proponuje, aby pensja prezydenta Łomży „mając na uwadze zwiększającą się inflację, wyjątkowy charakter pracy i ogromną odpowiedzialność” od maja wyniosła 12.362 zł. Jest to o 2096 zł więcej niż prezydent zarabia do tej pory i o 3 złote i 22 groszy mniej niż maksymalny pułap.

Więcej monopolowych...
Zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholu z 65 na 77 chce za to sam prezydent Jerzy Brzeziński. Jak argumentuje we wniosku prezydent Jerzy Brzeziński zwiększenie limitu jest „w pełni uzasadnione” bo istniejący stan ogranicza zasadę równości i swobodę działalności gospodarczej przedsiębiorców na terenie miasta. Od 2003 roku brakuje "limitów", a przedsiębiorcy bezskutecznie ubiegają się w ratuszu o wydanie takiego pozwolenia.
Jak przekonuje radnych prezydent Brzeziński „nie istnieje prosty związek między zwiększeniem liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych, a wzrostem negatywnych zjawisk związanych ze spożywaniem alkoholu. W przeciwnym wypadku niemal każde zwiększenie liczby punktów stanowiłoby naruszenie ustawy” – dodaje. Prezydent podkreśla też, że przedstawione przez niego propozycje zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholi zostały pozytywnie zaopiniowane przez (powołaną przez niego) Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
200114015929.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę