Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bałkański sukces "Czerwonego Kapturka”

Główne zdjęcie
fot. Leszek Truskolaski

Na X Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Złota Iskra” w Kragujevcu /Serbia/, który odbył się w dniach 12-18 maja br. Teatr Lalki i Aktora w Łomży za spektakl „Czerwony Kapturek” w reżyserii Jarosława Antoniuka zdobył główną nagrodę Festiwalu – Grand Prix i nagrodę za scenografię /autorstwa Evy Farkašovej ze Słowacji/.

fot. Leszek Truskolaski
fot. Leszek Truskolaski
Przypomnijmy, że to już drugie Grand Prix dla „Czerwonego Kapturka” , gdyż wcześniej na Festiwalu w Banja Luce ten spektakl zdobył najwyższe uznanie.

W tegorocznej edycji Festiwalu w Kragujevcu udział wzięło 12 teatrów, m.in. z Chorwacji, Serbii, Słowenii, Rosji, Bułgarii, Chin i Bośni.

Po udanych prezentacjach w Kragujevcu Teatr Lalki i Aktora w Łomży pojechał na kolejny Festiwal, tym razem do Suboticy. Już 20 maja zostanie „Czerwony Kapturek” zagrany zostanie w nurcie spektakli konkursowych.

„Czerwony Kapturek” to spektakl, który niesie za sobą wielką metaforę. Opowiada o drodze dziecka ku dorosłości. Świat, który je otacza to świat przedmiotów. Są bardzo różne: ładne i koślawe, brutalne i niewiele znaczące. Spektakl jest spontaniczny w emocjach aktorskich, bo i dziecko też jest takie – cudowne i nieprzewidywalne.  W przedstawieniu użytych jest wiele instrumentów  metaforycznych, czy symbolicznych, aby pokazać właściwy dialog aktora z dzieckiem.
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę