Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

„Wydrepczemy” obwodnicę...

Główne zdjęcie
mieszkańcy okolic ul. Wojska Polskiego na dzień przed protestem

Przez dwie godziny członkowie Komitetu Sołeczno-Protestacyjnego i - na co liczą – wielu mieszkańców Łomży – będzie przechodziło po przejściach dla pieszych w pobliżu ronda na którym krzyżują się ulice Wojska Polskiego i Poznańska. - Tym protestem, tym dreptaniem chcemy pokazać - nie mieszkańcom bo oni znają to doskonale - ale strukturom rządowym, że budowa obwodnicy Łomży jest konieczna – mówi Bogumiła Olbryś radna miasta i członkini Komitetu Sołeczno-Protestacyjnego.

mieszkańcy okolic ul. Wojska Polskiego na dzień przed protestem
mieszkańcy okolic ul. Wojska Polskiego na dzień przed protestem
Mieszkańcy domów znajdujących się wzdłuż ulic  Wojska Polskiego i Poznańskiej mają już dość tysięcy tirów codziennie przejeżdżających przed ich domami. Jest głośno i niebezpiecznie.
- To wszystkim nam przeszkadza. Tu dzieci idące do szkoły czy ludzie do kościoła muszą stać 20 minut przy ulicy, aby ktoś się zlitował i przepuścił ich na druga stronę – mówią.

Mieszkańcy mają także pretensję do prezydenta miasta, że po kilku miesiącach skrócił ustanowiony przez siebie zakaz nocnej jazdy ciężarówek przez Łomżę.

- My możemy teraz spać tylko do 24.00 do 5.00 – podkreśla Witold Szabłowski. - Władze nasze widocznie nie potrafią dopilnować dodaje  tego co same ustanowiły – dodaje przytaczając przykład ustawienia wzdłuż Poznańskiej i Wojska Polskiego znaków ograniczenia prędkości do 40 km/h. - Ale tiry jeżdżą tędy nawet 100 km/h – to o co te znaki było ustawiać skoro nikt tego nie przestrzega – dopytuje rozgoryczony.  

Członkowie Komitetu Sołeczno-Protestacyjnego do protestu przygotowywali się już od kilku miesięcy. Wysyłali listy do premiera, ministerstwa transportu, GDDKiA. Ewa Karwowska prezes Komitetu Sołeczno-Protestacyjnego podkreśla, że pod różnego rodzaju  petycjami, apelami i prośbami wysyłanymi w sprawie ruchu tirów przez Łomżę podpisało się ponad pół tysiąca dorosłych mieszkańców. Niestety okazuje się, że to za mało, bo nikt na te pisma nie odpisał. Teraz przyszedł czas na kolejne działania. Członkowie Komitetu Sołeczno-Protestacyjnego twierdzą, że do „zgromadzenia publicznego” są dobrze przygotowani. Dopełniono wszelkich wymogów formalnych, a więc blokada będzie legalna, przygotowali też transparenty, nagłośnienie...

Przypomnijmy do pierwszej blokady Łomży – czyli zablokowania ruchu na przebiegającej przez miasto krajowej drodze nr 61- ma dojść dziś w godzinach od 14.00 do 16.00 w okolicach nowego ronda  na Bawełnie.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę