Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Mogło być jeszcze lepiej...

Główne zdjęcie
Zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate Kyokushin i trener Dariusz Syrnicki

Z jednym złotym medalem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin powróciła z Legnicy trzyosobowa reprezentacja Łomżyńskiego Klubu Karate Kyokushin. Trener Dariusz Syrnicki podkreśla, że nie zawiodła Aleksandra Zajkowska, która obroniła tytuł mistrzowski w kategorii lekki kontakt w wadze do 55 kg. i tym samym zagwarantowała sobie udział w odbywających się w Bułgarii Mistrzostwa Europy. Słabiej niż oczekiwano wypadł natomiast Łukasz Lubiejewski, który w ubiegłym roku wywalczył złoty medal podczas Pucharu Polski Młodzików.

Aleksandra Zajkowska na najwyższym podium.
Aleksandra Zajkowska na najwyższym podium.
Rozegrane w Legnicy mistrzostwa, w których wystartowali zawodnicy w wieku 16 – 17 lat, były dyscypliną pokazową przy XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych odbywającej się na Dolnym Śląsku. W zawodach wystartowało łącznie 186 zawodników z 55 klubów z całej Polski. Łomżę reprezentowało troje wychowanków Łomżyńskiego Klubu Karate Kyokushin: Aleksandra Zajkowska, Firangiz Idrisli i Łukasz Lubiejewski.
- Ola powtórzyła swój sukces, choć na zawody przyjechała prosto z Zakopanego, gdzie przez kilka dni uczestniczyła w zgrupowaniu kadry Polski, więc była bardziej zmęczona niż jej rywalki – opowiada trener Dariusz Syrnicki.
Ładnie walczyła także druga łomżanka Firangiz Idrisli, która niestety w pierwszej walce trafiła na zawodniczkę, którą Ola Zajkowska pokonała dopiero w finale.
- Walkę z tą przeciwniczką Fira przegrała dzięki wskazaniu sędziego maty, bo pozostali sędziowie wskazali 2 : 2. Gdyby sędzia maty wskazał inaczej w finale spotkałyby się dwie nasze zawodniczki  - podkreśla Syrnicki.
Troszkę niedosytu trener odczuwa natomiast odnośnie występu na legnickich matach Łukasza Lubiejewskiego.
- Po ubiegłorocznym sukcesie na Pucharze Polski Młodzików liczyliśmy na trochę lepszy występ – mówi Syrnicki. - Być może przyczyna leży w tym, że Łukasz przygotowuje się do walk na szczeblu europejskim w semi kontakcie, a w Legnicy był lekki kontakt – tłumaczy trener.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę