Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Chcą zostać strażnikami

Główne zdjęcie
fot. archiwum

- Byłem zaskoczony, ale to dobrze bo jest z kogo wybierać – tak Bogdan Rutkowski komendant Straży Miejskiej w Łomży komentuje bardzo duże zainteresowanie naborem do pracy w tej formacji. W mieście ma zostać zatrudnionych trzech nowych strażników, a chętnych było dwadzieścia razy więcej. Pierwszy etap naboru – spełnienie wymagań formalnych – pomyślnie przeszły aż 52 osoby.

Pomarańczowy kombivan, a na ciepłe dni także melex to służbowe pojazdy łomżyńskiej Straży Miejskiej, ale strażników najczęściej widać jak pieszo przemierzają ulice miasta. Czy taka praca może być spełnieniem marzeń i samorealizacji? Zdaniem komendanta Rutkowskiego „tak”, ale nawet on zaskoczony jest tak wielkim odzewem na ogłoszony w kwietniu nabór kandydatów.
- Gdy orientowałem się wcześniej jak przebiegały takie nabory w innych miastach, to wspólne było to, że trudno było znaleźć chętnych – mówi Rutkowski. - My mamy ponad 50 kandydatów, więc będzie z kogo wybierać - dodaje.
Strażnikami miejskimi chcą zostać zarówno mężczyźni jak i kobiety, przede wszystkim mieszkańcy Łomży, ale wśród kandydatów jest także kilka osób mieszkających w okolicznych gminach – Piątnica, Nowogród czy Miastkowo.
Specjalna komisja konkursowa z ponad 50-tyki kandydatów teraz będzie musiała wybrać trójkę  najlepszych. Prawdopodobnie od czerwca dołącza oni do dziesięciu dziś pracujących w Łomży strażników. Na początek dostana pracę na rok na próbę, a dopiero po tym czasie - gdy się sprawdzą w roli Strażnika Miejskiego – dostaną propozycje stałej pracy. 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę