Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Co trzecia ciężarówka niesprawna

Czternaście dowodów rejestracyjnych samochodów zatrzymali kontrolerzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku, którzy przez dwa dni sprawdzali ciężarówki jeżdżące w pobliżu zakładów mleczarskich w Wysokiem Mazowieckiem i Grajewie. Łącznie w akcję zaangażowanych było 19 inspektorów, którzy sprawdzili blisko 50 pojazdów i ich kierowców.


Jak podano w komunikacie 30 skontrolowanych ciężarówek należało do przewoźników krajowych, a 16 do zagranicznych. Przynajmniej 35 z nich świadczyło usługi przewozowe na rzecz spółdzielni mleczarskich. Sprawdzano stan techniczny pojazdów ale także czas pracy kierowców i prędkość z jaką ciężarówki poruszają się po miastach.
W wyniku przeprowadzonych kontroli stwierdzono szereg nieprawidłowości, a efektem tego były nie tylko zatrzymania dowodów rejestracyjnych niemal co trzeciego kontrolowanego samochodu, ale także 19 mandatów na   łączną kwotę  2250 zł (w tym 7 za przekroczenie dozwolonej prędkości), 6 decyzji administracyjnych o nałożeniu kary pieniężnej na przewoźników zagranicznych na łączną kwotę 4300 złotych i  wszczęcie 10 postępowań administracyjnych w sprawie nałożenia kary pieniężnej ( szacowane na 26 tys zł) na przewoźników krajowych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę