Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Z Łomży na szczyty „punktowej” listy

Wyjątkową skutecznością popisał się jeden z łomżyńskich kierowców. 21-latek w ciągu jednego dnia zebrał 27 punktów karnych. Gdy zabierano mu prawo jazdy okazało się, że w sumie na koncie ma ich 39. Pierwsze punkty zaczął zbierać w niespełna miesiąc po otrzymaniu prawa jazdy.

Łomżanin dostał punkty karne najpierw za przekroczenie dozwolonej prędkości, później za złamanie zakazu wyprzedzania. To jednak „pestka” w porównaniu z wyczynem którego dopuścił się w lutym – podkreśla podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.
- Młody łomżanin nie zatrzymał się do kontroli policyjnej po tym jak wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Ten manewr „kosztował” go 27 punktów karnych i natychmiastowe  cofnięcie prawa jazdy – mówi Baranowski.
Żeby móc kierować swoim autem 21-letni mieszkaniec Łomży będzie musiał ponownie na kursie nauczyć się jeździć, a później  zdać egzamin w WORD-zie.

W ubiegłym roku Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku skierował 297 wniosków o sprawdzenie kwalifikacji kierowców, którzy przekroczyli 24 punkty karne i 15 wniosków o cofnięcie uprawnień. Od początku tego roku 142 kierowcom sprawdzone zostaną kwalifikacje, a 8 z pewnością straci prawo jazdy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę