Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Rowerowa ofensywa Łomży?

W całej Łomży jest dziś zaledwie 2,5 km ścieżek rowerowych, ale jak zapowiada ratusz w ciągu najbliższych kilku lat ich długość zwiększy się dziesięciokrotnie. Ścieżki rowerowe mają powstać przy głównych ulicach miasta: Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Alei Legionów a także a nabrzeżu Narwi.

plany ścieżek rowerowych w Łomży
plany ścieżek rowerowych w Łomży
Póki co mieszkający w Łomży miłośnicy rowerów nie mają zbyt dużego pola do popisu... W całym mieście formalnie są cztery ścieżki rowerowe, a ich łączna długość to jedynie 2500 metrów. Dziś rowerem można pojeździć sobie po Skate Parku przy ul. Księżnej Anny, wokół starej strzelnicy przy ul. Konstytucji 3 Maja, a także kawałkami wzdłuż ulic Poznańskiej i oraz Nadnarwiańskiej.  Niestety krótkie odcinki ścieżek rowerowych znajdując się w różnych, znacznie od siebie oddalonych, częściach miasta i w żaden sposób ze sobą się nie łączą.
Ratusz zapowiada jednak że to się zmieni, i na oficjalnej stronie miasta zapowiada prawdziwą ofensywę w budowaniu nowych ścieżek rowerowych. Ścieżki rowerowe maja powstawać przy modernizowanych ulicach i budowanych nowych drogach.  
- W najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje, podczas których powstaną ścieżki rowerowe m.in. z pieniędzy unijnych przy ulicach Piłsudskiego, Spokojnej i Alei Legionów w ramach zadania „Usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży...”, czy też wzdłuż ul. Wojska Polskiego i na nabrzeżu Narwi – zapowiada ratusz.
Na dowód opublikowano plany sieci ścieżek rowerowych, które w Łomży mają zostać zrealizowane. Niestety na planach tych nie ma wskazanych lat, w których ścieżki miałyby powstawać.    
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę