Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Agrobiznes daleko mierzy...

Główne zdjęcie
Rektor WSA dr hab. Roman Engler

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży znalazła się na 24 miejscu wśród 90 magisterskich uczelni niepublicznych w kraju według najnowszego rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw. - To bardzo dobry wynik – przekonuje rektor szkoły dr hab. Roman Engler. - Okazuje się, że jesteśmy szóstą uczelnią w północno wschodniej Polsce. Przed nami są tylko cztery szkoły państwowe (trzy uniwersytety i jedna politechnika) i jedna szkoła prywatna – podkreśla rektor.

Kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. dr hab. Marek Safian, były prezes Trybunału Konstytucyjnego oceniała cztery cechy uczelni – prestiż, siłę naukową, warunki studiowania i umiędzynarodowienie studiów. W sumie pod uwagę brano 27 kryteriów. WSA ogólnie zdobyła 44,46 punktów na 100 możliwych.
- Cieszy mnie, ze wysokie noty otrzymaliśmy za rozwój kadry własnej, nasycenia kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach i dostępność studentów do kadry wysokokwalifikowanej – mówił rektor Roman Engler. - To po raz kolejny potwierdza, że studiując w Łomży można uczyć się od najlepszych – dodawał.
WSA dużo punktów zdobyła także za bazę dydaktyczną i komputeryzację zasobów bibliotecznych. Najgorzej wypadła natomiast w osiągnięciach sportowych. W tej dziedzinie WSA nie zdobyła nawet jednego punktu.
- To się zmieni. Mamy nasz klub akademicki, i już postanowiłem, że zorganizujemy mistrzostwa w squasha. Niebawem otworzymy salę do gry w squosha – zapowiadał Engler.
Plany rektora szkoły są jednak także o wiele większe. Chce otworzyć kolejne kierunki studiów m.in. filologia, lingwistyka stosowana i budownictwo. Engler chciałby także aby uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania stopni doktoranckich.
Wśród planów jest także marzenie o utworzeniu w Łomży jednej, wielkiej książnicy, a także czegoś na kształt studenckiego centrum. W przekonaniu rektora idealnym miejscem na takie centrum, gdzie studenci mogliby się spotkać, „poszaleć i poszumieć” byłaby Hala Targowa na Stary Rynku.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę