wtorek, 22 października 2019 napisz DONOS@

Agrobiznes daleko mierzy...

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży znalazła się na 24 miejscu wśród 90 magisterskich uczelni niepublicznych w kraju według najnowszego rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw. - To bardzo dobry wynik – przekonuje rektor szkoły dr hab. Roman Engler. - Okazuje się, że jesteśmy szóstą uczelnią w północno wschodniej Polsce. Przed nami są tylko cztery szkoły państwowe (trzy uniwersytety i jedna politechnika) i jedna szkoła prywatna – podkreśla rektor.

Rektor WSA dr hab. Roman Engler
Rektor WSA dr hab. Roman Engler
Kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. dr hab. Marek Safian, były prezes Trybunału Konstytucyjnego oceniała cztery cechy uczelni – prestiż, siłę naukową, warunki studiowania i umiędzynarodowienie studiów. W sumie pod uwagę brano 27 kryteriów. WSA ogólnie zdobyła 44,46 punktów na 100 możliwych.
- Cieszy mnie, ze wysokie noty otrzymaliśmy za rozwój kadry własnej, nasycenia kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach i dostępność studentów do kadry wysokokwalifikowanej – mówił rektor Roman Engler. - To po raz kolejny potwierdza, że studiując w Łomży można uczyć się od najlepszych – dodawał.
WSA dużo punktów zdobyła także za bazę dydaktyczną i komputeryzację zasobów bibliotecznych. Najgorzej wypadła natomiast w osiągnięciach sportowych. W tej dziedzinie WSA nie zdobyła nawet jednego punktu.
- To się zmieni. Mamy nasz klub akademicki, i już postanowiłem, że zorganizujemy mistrzostwa w squasha. Niebawem otworzymy salę do gry w squosha – zapowiadał Engler.
Plany rektora szkoły są jednak także o wiele większe. Chce otworzyć kolejne kierunki studiów m.in. filologia, lingwistyka stosowana i budownictwo. Engler chciałby także aby uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania stopni doktoranckich.
Wśród planów jest także marzenie o utworzeniu w Łomży jednej, wielkiej książnicy, a także czegoś na kształt studenckiego centrum. W przekonaniu rektora idealnym miejscem na takie centrum, gdzie studenci mogliby się spotkać, „poszaleć i poszumieć” byłaby Hala Targowa na Stary Rynku.
191007110809.png

 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę