Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Apel biskupa łomżyńskiego w sprawie pomocy materialnej dla Birmy

Główne zdjęcie
ks bp. Stanisław Stefanek

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek przyłącza się do próśb i apeli Ojca Świętego Benedykta XVI i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, księdza arcybiskupa Józefa Michalika i zarządził w całej Diecezji Łomżyńskiej zbiórkę ofiar do puszek dla poszkodowanych przez cyklon mieszkańców Birmy. Zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę 18 maja 2008 r. Pomoc poszkodowanym możesz już dziś „esemesując”, lub wpłacając pieniądze Catritas.

„Wielka tragedia spotkała mieszkańców Birmy. Już milion osób pozostaje bez dachu nad głową, 80 tysięcy zginęło, a ponad 41 tysięcy ludzi uważa się za zaginionych. Bilans ofiar może jednak wzrosnąć dramatycznie – napisał a apelu biskup Stanisław Stefanek. Ordynariusz łomżyński przypomniał słowa Ojca Świętego Benedykta XVI, który apelował do społeczności międzynarodowej o udzielenie „szczerej i skutecznej” pomocy mieszkańcom pokrzywdzonej Birmy. Oto Jego słowa: „Wobec wszystkich powtarzam prośbę o okazanie współczucia i wielkoduszności, aby współpraca wszystkich, którzy mogą pośpieszyć z pomocą przyczyniła się do złagodzenia cierpień, jakie wywołała ta przeogromna tragedia”.
Biskup łomżyński w swoim apelu prosi także duchowieństwo, wspólnoty zakonne i wiernych o modlitwę w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc.

Caritas Polska podjęła już działania mające na celu zapewnienie pomocy dla poszkodowanych w wyniku tragedii, przekazując 20 tysięcy dolarów amerykańskich.
Pomoc poszkodowanym możesz także Ty i to już dziś. Wysyłając  SMS O TREŚCI POMAGAM NA NUMER 72902 (koszt 2,44 zł z VAT)
Można też dokonać wpłaty bezpośrednio w biurze Caritas Diecezji Łomżyńskiej (Łomża, ul. Rybaki 1) albo na jej konto (BS Łomża 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010)  lub konto Caritas Polska z dopiskiem BIRMA.
210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę