Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Rowerem przez Ziemię Łomżyńską

Główne zdjęcie
planowany szlak rowerowy

Dziesiątki kilometrów nowych tras rowerowych w najbliższych latach przetnie okolice Łomży? Na to liczą rowerzyści i samorządowcy z regionu, którzy wczoraj spotkali się w starostwie łomżyńskim. Pieniądze na rowerowy projekt mają pochodzić z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Spotkanie w sprawie ścieżek rowerowych w starostwie łomżyńskim
Spotkanie w sprawie ścieżek rowerowych w starostwie łomżyńskim
W ramach Działania V.2 Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej realizowany będzie kompleksowy projekt zakładający budowę tras rowerowych w 5 województwach Polski Wschodniej m.in. w województwie podlaskim. Łącznie na ten cel jest ok. 50 mln euro (dla woj. podlaskiego przypada kwota – 7,45 mln euro).
Projekt składać się będzie z dwóch części: budowa i oznakowanie ścieżek rowerowych o utwardzonej nawierzchni (głownie na terenie miast), oraz wytyczanie i oznakowanie tras rowerowych na terenie pozamiejskim, gdzie z uwagi na środowisko naturalne, nie jest wskazane położenie nawierzchni bitumicznej lub betonowej.
Wytyczone w ten sposób trasy rowerowe powinny łączyć atrakcje turystyczne regionu, miejsca cenne przyrodniczo a także zabytki i miejsca historyczne. Zdaniem starosty Krzysztofa Kozickiego, który odpowiada za koordynację przebiegu tras rowerowych na terenie byłego województwa łomżyńskiego szlak ten powinien być kompromisem wypracowanym przez samorządy Ziemi Łomżyńskiej.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę