Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Szpitale zaciskają pasa

Oszczędności na rękawicach jednorazowych, strzykawkach, igłach, a nawet lekarstwach – to od dłuższego czasu chleb powszedni polskiej służby zdrowia. W regionie też oszczędności widać – na drzwiach szpitali widnieją ulotki z prośbą do pacjentów, żeby sami zaopatrywali się np. w środki higieniczne. Są także oszczędności niewidoczne dla pacjenta – a podejmowane przez dyrekcję szpitali. Placówka w Wysokiem Mazowieckiem od kilku miesięcy baczniej analizuje koszty eksploatacji, szuka tańszych produktów i lepszych warunków płatniczych. Teraz szpital podejmuje kolejne kroki oszczędnościowe - chce zmniejszyć koszty ogrzewania budynku.

Szpital w Wysokiem Mazowieckiem oszczędzać musi, bo nie tylko ma za mało pieniędzy z NFZ-tu, ale także coraz więcej pacjentów. Co roku liczba chorych leczonych w wysokomazowieckim szpitala wrasta o kilka procent. W pierwszym półroczu tego roku placówka przyjęła więcej pacjentów – czyli wykonała tak zwane ponadlimity – na sumę 1 miliona 800 tysięcy złotych. A jak wiadomo, Fundusz za ponadwykonania nie chce płacić.
Pacjenci będą więc przyjmowani tak jak do tej pory, a szpital i samorząd powiatu Wysokie Mazowieckie będą myśleć, jak zdobyć pieniądze. W tej chwili w Starostwie trwa posiedzenia zarządu powiatu, na którym jego członkowie mają zdecydować, czy dołączą do pikiety, która ma odbyć się w środę przed warszawską siedzibą NFZ. Już wiadomo, że wezmą w niej udział pracownicy służby zdrowia i starostowie z województwa podlaskiego, a będą domagać się większych pieniędzy na podlaską służbę zdrowia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę