Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Problemy w łomżyńskim szpitalu

Znów problemy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Przez cały dzień nieczynna była poradnia rehabilitacyjna. Terapeuci protestowali, bo dyrektor nie chciał im dać podwyżek. W samo południe wypowiedzenia z pracy złożyła też połowa chirurgów ze szpitala.

Wszyscy fizykoterapeuci w łomżyńskim szpitalu wzięli dziś urlop na żądanie. Zabiegi rehabilitacyjne odwołano.

Dyrekcja podjęła rozmowy i mówi o szansie na porozumienie. We wtorek poradnia ma być już czynna. Jak powiedział Jan Bajno, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży - Jeżeli rozmowy są w trakcie, to ja nie mogę powiedzieć tak do końca. Rozmowy są o podwyżkach, tak jak w całym kraju.

Poważnie osłabiony został oddział chirurgiczny. Odeszło pięcioro z dziesiątki pracujących tam lekarzy. Dołączył do nich urolog. W grupie protestujących są wszyscy, którzy na początku roku prowadzili strajk głodowy. Twierdzą, że ponoszą konsekwencje tego, że głośno mówią o złym zarządzaniu szpitalem. Jak uważa Andrzej Antosiuk, chirurg - To jest zwykły mobbing. Moje zdanie podziela prezes Okręgowej Izby Lekarskiej. Oczywiście będzie to miało finał w sądzie. Jak dodaje Teresa Krysiak, chirurg - Zabrakło nam już sił tak naprawdę, żeby walczyć ze sposobem zarządzania tym szpitalem przez pana dyrektora. Takim sposobem, który w naszej ocenie prowadzi do degradacji tego szpitala, do tego, że ze szpitala wojewódzkiego staje się szpitalem powiatowym.

Odejścia lekarzy dyrekcja nie chce komentować. Podkreśla, że opieka nad chorymi w szpitalu będzie zapewniona.

źródło: Obiektyw
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę