Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Matury czas zacząć

Ponad 17 tys. maturzystów w województwie podlaskim i ponad 440 tys. w całym kraju w poniedziałek punktualnie o godzinie 9.00 przystąpi do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. Wszyscy będą rozwiązywać ten sam test opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Maturalny maraton potrwa do końca maja.

Po obowiązkowym polskim przyjdzie czas na obowiązkowy język obcy. Tu zdecydowana większość maturzystów wybrała angielski.
Z przedmiotów do wyboru w województwie podlaskim maturzyści najczęściej wybierali geografię (6292 uczniów), wiedza o społeczeństwie (5448), biologię (3567) i matematykę (2894).
Aby otrzymać świadectwo dojrzałości maturzyści będą musieli jeszcze przystąpić do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

Wyniki całego egzaminu maturalnego zostaną podane 30-go czerwca.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę