Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Łomży

- Dziś świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie tylko w poczuciu obywatelskiego obowiązku, ale z radością i dumą z naszych symboli narodowych - mówił płk. Wojciech Zielkowski Garnizonu Łomża podczas porannej uroczystości podniesienia flagi Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości przed pomnikiem żołnierzy 33 pułku piechoty na terenie jednostki wojskowej przy Alei Legionów w Łomży uczestniczyli wojskowi i... kilku cywili.

- Święto to ma szczególne znaczenie w czasie kiedy znikają granice państw, a procesy migracyjne pogłębiają się i dotykają wszystkich obywateli. Zachowanie tożsamości narodowej ponownie staje się dla nas istotnym i ważnym wyzwaniem – podkreślał  płk. Wojciech Zielkowski. - Orzeł biały i flaga biało-czerwona pod tymi znakami będziemy się odnajdywać i jednoczyć jako Naród. Nasze barwy narodowe biel i czerwień stanowią obok godła nie tylko znaki odróżniające Polskę od innych narodów ale nade wszystko symbol wolnego i niepodległego państwa. Reprezentują imię Polski na zewnątrz, łącza Polaków w kraju i na obczyźnie. Od najdawniejszych czasów otaczane szacunkiem i miłością były symbolem męstwa, honoru i wierności ojczyźnie i o znaczenie w niezmienionej postaci przetrwało do naszych dni – dodawał dowódca Garnizonu Łomża.
200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Podczas uroczystości podniesienia flagi nie było ani prezydenta miasta, ani jego zastępców...
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę