Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zespół śpiewaczy z Nowogrodu laureatem „Kurpika 2008” w kategorii „Budzenie tożsamości”

„Kurpiki” to nagrody prezesa Związku Kurpiów, które w tym roku zostały przyznane po raz siódmy. Poza: Budzeniem tożsamości, statuetki Kurpia przyznane zostały także w kategoriach: Talent, Nauka i pióro, Muzyka i taniec, Twórczość ludowa, Edukacja regionalna, Działalność publiczna, Pracodawca, Promowanie regionu, Ochrona dziedzictwa kulturowego.


Zespół śpiewaczy z Nowogrodu skończył właśnie 40 lat. W jego repertuarze znajdują się pieśni zalotne i miłosne, rubaszne i nostalgiczne. Śpiewa pieśni a`capella, czyli bez akompaniamentu i jednogłośnie w autentycznej fakturze kurpiowskiej. Ten sposób wykonawstwa postawił zespół w ścisłej czołówce krajowej wśród regionalnych zespołów tego typu.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę