Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Zostań policjantem...

Jesteś młody, silny, zdrowy, mądry – wstąp w nasze szeregi – zachęcają policjanci. Komenda Miejska Policji w Łomży posiada obecnie 10 wakatów. Od listopada 2007 r. dobór osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji odbywa się w sposób ciągły. - Praca w Policji pozwala na pewną stabilność życiową oraz pewność pracy i płacy - zachęca Ekspert Zespołu Prezydialnego, Kadr i Szkolenia podkom. mgr inż. Mieczysław Grajewski. - Atutem jest nagroda roczna, którą dostaje każdy policjant, jeżeli nie jest karany dyscyplinarnie oraz tzw. mundurówka, co w sumie daje dwie dodatkowe wypłaty w roku.

To jednak nie wszystko. Policjanci, którzy nie mają własnego mieszkania, otrzymują dodatek w wysokości ok. 300 zł na pokrycie kosztów wynajmu. Ponadto przysługują przywileje zgodnie z Ustawą o Policji, policjant może odejść ze służby po 15 latach pracy, otrzymuje wtedy 40% uposażenia zasadniczego i uzyskuje uprawnienia emerytalne.
Służbę w Policji może pełnić: obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie karany i korzystający z praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej. Ponadto mężczyźni powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej (wpis w książeczce wojskowej „ przeniesiony do rezerwy”).
Zainteresowani dokumenty mogą składać we wtorki i czwartki w godz. 9.00 – 14.00. Komplet dokumentów powinien zawierać: podanie o przyjęcie ze wskazaniem Komendy Miejskiej Policji w Łomży skierowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, życiorys napisany własnoręcznie w formie opisowej (nie w formie C.V), wypełniony kwestionariusz część A i C, dokumenty potwierdzające wykształcenie, w przypadku mężczyzn  ksero książeczki wojskowej (1 i 2 strona, „przeniesiony do rezerwy”, „kat. zdrowia”).
Osoby, które nie mają uregulowanego stosunku do służby wojskowej, a  chcą się ubiegać o służbę w Policji, mogą starać się o odbycie służby w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Łomży musi wyrazić zgodę na odbycie zasadniczej służby wojskowej. Jeżeli ta zgoda będzie, można składać podanie do Komendanta Stołecznego Policji w Warszawie. Wymagane dokumenty są takie same jak dla kandydatów do służby w Policji.
Więcej informacji znajdziecie państwo na www.podlaska.policja.gov.pl, w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży lub pod nr tel. 2161405 lub 2161400.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę