Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Podlaski rolnik Chłopem Roku 2008

Podlaski rolnik Witold Grunwald został Chłopem Roku 2008. Wygrał konkurs rozegrany po raz 14. w Racławicach. Zwycięzca ma 55 ha gospodarstwo w miejscowości Niedźwiadna koło Szczuczyna. Hoduje krowy i świnie. Jest sołtysem. W nagrodę Witold Grunwald otrzymał puchar ministra rolnictwa, zestaw kina domowego, 1 tys. zł oraz upominki od sponsorów.

Biorący udział w konkursie chłopi przyjechali do Racławic w regionalnych strojach i w towarzystwie zespołów ludowych. Musieli wykazać się w siedmiu konkurencjach. M.in. przedstawić siebie i region oraz popisać się umiejętnościami taneczno-wokalnymi. Do zadań zręcznościowych należały: ujeżdżanie sztucznego byka, przeciąganie liny i mierzenie siły uderzenia. Musieli także z zawiązanymi oczami nakarmić partnerkę i ubić pianę z białek. Wszyscy uczestnicy turnieju pojadą na kilkudniową wycieczkę do Brukseli
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę