Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.rolna.tvp.pl

Tragiczna sytuacja na rynku mleczarskim – alarmują specjaliści

Ceny serów, mleka w proszku i masła gwałtownie spadają. W zeszłym roku ponad 1/3 całej produkcji mleczarskiej udało nam się sprzedać za granicą. Teraz przy bardzo silnej złotówce jest to zupełnie nieopłacalne, a nadprodukcja na krajowym rynku spowodowała kryzys branży. Od listopada do końca marca artykuły mleczarskie staniały już o 25%. A w ostatnich dniach doszły do tego jeszcze gwałtowne przeceny. Trudno się więc dziwić, że kolejny miesiąc spadają też ceny skupu mleka.

O ile w styczniu mleczarnie w Polsce płaciły rolnikom średnio 1 zł i 25 groszy za litr dostarczonego mleka, to w kwietniu jak prognozują specjaliści cena ta wyniesie już tylko ok. 1,10zł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę