Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

„Jantary” nowy łomżyński dukat

Główne zdjęcie
dukaty lokalne Mennicy Polskiej

Łomża wzorem kilku miast turystycznych w kraju zamierza wprowadzić własną walutę. Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza „po długich dyskusjach i debatach” jako nazwa łomżyńskiego dukata wybrano określenie „jantar”. Monety zostaną wybite z okazji przypadającej w tym roku 590 rocznicy nadania praw miejskich Łomży. Władze miasta chcą, aby przez pewien czas można było nimi płacić w sklepach na terenie Łomży...

„Jantary” mają mają mieć nominały „4” i „40” i odpowiadać równowartości odpowiednio 4 i 40 zł.
- Dokładny projekt monety jeszcze nie został wykonany przez Mennicę Państwową, jednak już wiadomo, że na awersie monety będzie znajdował się ratusz miejski zaś na rewersie herb miasta – informuje Czech.
Monety ma wybić Mennica Polska. Jeden rodzaj jantarów będzie wykonany w stylu dwuzłotowych monet kolekcjonerskich ze stopu Nordic Gold, natomiast drugim rodzajem będą monety srebrne. W sumie wydanych zostanie 50 tys. sztuk monet zwykłych i 300 sztuk monet srebrnych.
Czech dodaje, że ratusz będzie rozmawiał z placówkami handlowymi na terenie miasta, aby w okresie wakacyjnym „jantary” były walutą obiegową na terenie miasta.  Emitent - miasto gwarantuje każdemu wymianę w czasie trwania akcji wszystkich zgłoszonych do wymiany „jantarów” na „złotówki”, ale przede wszystkim będzie zachęcało turystów i mieszkańców do zatrzymania ich na pamiątkę.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę