Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Na drogach lepiej...

Główne zdjęcie
Koleiny na drogach krajowych w woj. podlaskim. Zielony - klasa A (stan b. dobry), niebieski - klasa B (stan zadowalający), żółty i czerwony - klasa D (stan zły)

Około 36% dróg krajowych w województwie podlaskim wymaga remontu. Na blisko 15% nawierzchni remont należałoby przeprowadzić natychmiast – wynika z corocznego raportu o stanie nawierzchni dróg krajowych przygotowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad po roku 2007 roku. Największym problemem drogowców i kierowców są – tak jak i w całym kraju - koleiny.

Drogi krajowe na terenie województwa podlaskiego mają łącznie blisko 930 km długości. Z oceny „opiekujących się” nimi drogowców większość z nich – ponad 60% jest w stanie dobrym, ale pozostałe kwalifikują się do remontu – natychmiast lub w ciągu najbliższych lat. Tradycyjnie tak jak i w całej Polsce utrapieniem kierowców są koleiny, które średnio występują na blisko co trzecim kilometrze drogi krajowej w regionie.
Z danych GDDKiA wynika, że najmniej kolein jest dziś na drodze nr „61” od Łomży do Augustowa, a najwięcej na drodze nr „63” z Łomży do Zambrowa.

Zdaniem GDDKiA jakość głównych dróg w Polsce choć powoli, to stale poprawia się. W 2005 roku w skali kraju zmodernizowanych zostało 1600 km dróg krajowych, w roku 2006 blisko 2000 km, natomiast w roku ubiegłym ta wartość to 1700 km. Takie działania GDDKiA związane z realizacją programu odnowy i rehabilitacji nawierzchni sieci dróg krajowych, pozwoliły osiągnąć na koniec 2007 roku odsetek 55% dróg krajowych w stanie dobrym.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę