Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sejmik zdecyduje o udzieleniu bądź „nie” - absolutorium za ubiegły rok zarządowi województwa

Udzielenie absolutorium za ubiegły rok zarządowi województwa to główny temat dzisiejszych obrad sejmiku. Zazwyczaj budzi to wiele emocji w każdym samorządzie. W przypadku samorządu województwa podlaskiego sytuacja jest nietypowa. Oceniany dziś zarząd działa praktycznie od 3 miesięcy. Oceniana jest praca zarządu w ubiegłym roku - czyli tych, którzy dziś zasiadają w opozycji.

W ubiegłym roku rządził regionem PiS wspólnie z PSL-em. Dziś jedno ugrupowanie przeszło do opozycji, drugie zawarło koalicję z Platformą Obywatelską i rządzi województwem dalej. Radni Prawa i Sprawiedliwości pytani o to jak zachowają się dziś - odpowiadają więc : "Najprawdopodobniej wstrzymamy się". Ludowcy jeszcze nie dawno "prężyli muskuły" i grozili, że zagłosują przeciwko absolutorium, bo czują się lekceważeni przez nowego koalicjanta. Platforma Obywatelska obsada stanowiska w Urzędzie Marszałkowskim i podległych instytucjach bez konsultacji i uwzględniania apetytów PSL. Ostatnio jednak lider ludowców poseł Jan Kamiński wycofał się i przyznał, że głosowanie przeciwko absolutorium byłoby głosowaniem przeciwko sobie. Do listopada Kamiński był wicemarszałkiem, a dziś radny Mikołaj Janowski - członkiem zarządu. Dlatego marszałek Jarosław Dworzański spał dziś spokojnie. Zwłaszcza, że wszystkie komisje sejmiku rekomendowały radnym udzielenie zarządowi votum zaufania. Ubiegłoroczny budżet uzyskał tez bardzo dobrą opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę