Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 sierpnia 2022 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sejmik zdecyduje o udzieleniu bądź „nie” - absolutorium za ubiegły rok zarządowi województwa

Udzielenie absolutorium za ubiegły rok zarządowi województwa to główny temat dzisiejszych obrad sejmiku. Zazwyczaj budzi to wiele emocji w każdym samorządzie. W przypadku samorządu województwa podlaskiego sytuacja jest nietypowa. Oceniany dziś zarząd działa praktycznie od 3 miesięcy. Oceniana jest praca zarządu w ubiegłym roku - czyli tych, którzy dziś zasiadają w opozycji.

W ubiegłym roku rządził regionem PiS wspólnie z PSL-em. Dziś jedno ugrupowanie przeszło do opozycji, drugie zawarło koalicję z Platformą Obywatelską i rządzi województwem dalej. Radni Prawa i Sprawiedliwości pytani o to jak zachowają się dziś - odpowiadają więc : "Najprawdopodobniej wstrzymamy się". Ludowcy jeszcze nie dawno "prężyli muskuły" i grozili, że zagłosują przeciwko absolutorium, bo czują się lekceważeni przez nowego koalicjanta. Platforma Obywatelska obsada stanowiska w Urzędzie Marszałkowskim i podległych instytucjach bez konsultacji i uwzględniania apetytów PSL. Ostatnio jednak lider ludowców poseł Jan Kamiński wycofał się i przyznał, że głosowanie przeciwko absolutorium byłoby głosowaniem przeciwko sobie. Do listopada Kamiński był wicemarszałkiem, a dziś radny Mikołaj Janowski - członkiem zarządu. Dlatego marszałek Jarosław Dworzański spał dziś spokojnie. Zwłaszcza, że wszystkie komisje sejmiku rekomendowały radnym udzielenie zarządowi votum zaufania. Ubiegłoroczny budżet uzyskał tez bardzo dobrą opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę