Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Nie ma ludzi pod gruzowiskiem! (?)

Gruzowisko powstałe w wyniku zawalenia się kamienicy przy ul. Długiej w Łomży przeszukują dwa specjalnie wyszkolone psy. Zwierzęta przyjechały wraz ze specjalistyczną ekipa poszukiwawczą z Warszawy. Wcześniej łomżyńscy strażacy przeszukiwali teren ręcznie i sprawdzali go przy pomocy kamer termowizyjnych. Jak podkreśla Krzysztof Leończak oficer prasowy łomżyńskiej policji dotychczas nie natrafiono na żaden ślad wskazujący, że pod gruzami mogą być ludzie. Przypomnijmy w piątek przed ósmą rano zawalił się dach i dwie kondygnacje remontowanej kamienicy znajdującej się nieopodal skrzyżowania Długiej i Krótkiej w Łomży.

W akcji ratunkowej prowadzonej na miejscu katastrofy budowlanej bierze udział kilkudziesięciu strażaków z Łomży i specjalistyczne ekipy ratunkowe z Białegostoku i Warszawy.  Sytuacja jest bardzo trudna, bo część budynku – ściana frontowa i ściany boczne ciągle stoją, ale jak podkreślają strażacy w każdej chwili także one mogą się zawalić przygniatając pracujących tu ratowników.

Zawalona kamienica przy ulic Długiej nie była zamieszkała. Właśnie trwał jej remont. Być może nieodpowiednie zabezpieczenie remontowanego budynku było przyczyną katastrofy. Jak wynika z relacji świadków dach budynku już wcześniej był wygięty. Wczorajsze i nocne opady deszczu mogły dodatkowo zwiększyć nacisk na podpierające strop belki, co w konsekwencji mogło doprowadzić do ich złamania i zawalenia się niemal całego budynku.

zobacz fotorelację z miejsca wypadku

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę