Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.gazeta.pl

Polska Wschodnia informatyzowana i „sprzedawana”

Do 2015 roku - 90 proc. mieszkańców Polski Wschodniej będzie miało dostęp do bardzo dobrego, taniego internetu – nadzieję, że tak będzie wyraża wiceminister rozwoju regionalnego Krzysztof Hetman. Wczoraj, w zastępstwie swojej szefowej, odwiedził on Białystok by o rządowej rozwoju najbiedniejszych regionów kraju powiedzieć samorządowcom i przedsiębiorcom. Wiceminister zapowiedział także, że Polska Wschodnia będzie „sprzedawana” jako dobre miejsce do inwestycji i robienia biznesu, a odpowiednia akcja reklamowa ma kosztować 20 mln euro.

Akcję  reklamową Polski Wschodniej ma przeprowadzić Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagraniczny, a dzięki niej – według słów wiceministra -  zostaniemy pokazani nie tylko jako region ze świetnie zachowanym środowiskiem naturalnym, ale także od strony możliwości gospodarczych „jako dobre miejsce do inwestycji i robienia biznesu, bo niestety od strony marketingowej Polsce Wschodniej tego bardzo brakuje”.

Jak powiedział, główne priorytety strategii rozwoju Polski Wschodniej to dostępność komunikacyjna regionu. Ale jest także m.in. 27 projektów szkół wyższych, budowa parków technologicznych i przygotowanie terenów pod inwestycje. Wiceminister wymienił też „bezprecedensowy w skali Unii Europejskiej” projekt wart 300 mln euro, dotyczący rozwoju sieci internetowej w tej części kraju.
Poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa z konsorcjum, które wygrało przetarg na wykonanie studium wykonalności. Ma być ono gotowe na przełomie 2008-2009 roku.
„Miejmy nadzieję, że w 2013-2015 roku 100 proc. przedsiębiorców będzie miało dostęp do bardzo dobrego, taniego internetu. Zakładamy, że 90 proc. mieszkańców Polski Wschodniej będzie miało dostęp do takiego internetu” - dodał.

Polska Wschodnia to województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę