Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

„Jestem wolny” w murach więzienia w Czerwonym Borze

Główne zdjęcie
Wojciech Kubiak potrzebował tylko gitary, piecyka i mikrofonu ze statywem...

Piosenki zespołów The Animal, Led Zeppelin, Metallica, Oddział Zamknięty, Dżem na chwilę zagościły murach więzienia w Czerwonym Borze. Wszystko za sprawą gitary i głosu Wojtka Kubiaka, który zagrał specjalny koncert dla osadzonych tu więźniów. Wojciech Kubiak - to gwiazda zespołu Chocolate Spoon znanego odkurzonego przez serial Magda M. przeboju „Jestem wolny”.

Wojciech Kubiak nie jest piosenkarzem z kolorowych żurnali. Ostatnie 8 lat jego śpiewania to walka o przetrwanie na dworcach kolejowych w Kopenhadze, Utrehcie. Tam graniem i śpiewaniem zarabiał na chleb, doskonaląc swój warsztat muzyczny w przejściach dworcowych. Tym bardziej potrafił dotrzeć do niecodziennych słuchaczy - osadzonych Zakładu Karnego odbywających po raz pierwszy karę pozbawienia wolności. Jego własne kompozycje - będące zapowiedzią mającej się ukazać płyty - wprowadziły nastrój refleksji i zadumy nad życiem, przemijaniem, bliskimi i tym, że ma się tylko jedno życie.
Koncert uzupełniły piosenki  The Animals, Led Zeppelin, Metallica, Oddział Zamknięty, Dżem Prosty język komentarzy do poszczególnych piosenek napisanych czy komponowanych przez artystów, w których los wplotła się walka z uzależnieniem i szczery otwarty głos zjednały mu słuchaczy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę