Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Zaczynamy przyspieszać...

Główne zdjęcie
warianty obwodnicy Łomży

Obwodnica Łomży jest ważna nie tylko dla Łomży, ale dla całego województwa – przekonywał wojewoda podlaski Maciej Żywno podsekretarza stanu w ministerstwie infrastruktury Zbigniewa Rapciaka. - Jest duża szansa na przyspieszenie budowy obwodnicy Łomży – obiecał Zbigniew Rapciak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Jak przekonuje Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody podlaskiego Maciej Żywno zgodnie z obietnicą złożoną mieszkańcom Łomży podjął starania o przyspieszenie budowy obwodnicy Łomży. O inwestycji tej wcześniej rozmawiał już z Cezarym Grabarczykiem, ministrem infrastruktury podczas spotkania w Łomży 14 marca. Teraz do problemu powrócił w rozmowie z wiceministrem.
Zbigniew Rapciak podkreślają, że jest przychylność w ministerstwie do zrealizowania tej inwestycji, ale jak relacjonuje Gadek zwrócił uwagę że „zależy to od tempa prac przygotowawczych”.

Przypomnijmy obecnie trwają prace nad wyborem wariantu korytarza, którym pobiegłaby obwodnica Łomży. Planiści przedstawili trzy możliwe trasy - jeden po stronie wschodniej miasta, a dwa po zachodniej. Jak podkreślał Rafał Malinowski rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA ostateczny wybór wariantów ma zapaść dopiero jesienią podczas posiedzenia Komitetu Opiniującego Projekty Inwestycyjne przy centrali GDDKiA.  Prace związane z planowaniem obwodnicy mogłyby zgodnie z zapewnieniami GDDKiA mają zostać zakończone do 2011 roku, a budowa samej obwodnicy jest planowana na kolejne 2 lata.  
Podstawowym problemem  jest jednak to, że dotychczas budowa obwodnicy Łomży nie jest ujęta w żadnym – nawet wieloletnim – programie finansowym.
- I właśnie o jej dopisanie do któregoś z nich zabiega teraz wojewoda Żywno – zapewnia Jolanta Gadek.

zobacz: Docelowy układ dróg w węźle drogowym Łomża (pdf* - duży plik)
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę