Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Uchwała o wymianie Drzewnej na działki jest już ważna

Uchwała Rady Miasta wyrażająca zgodę na wymianę z wojewodą budynku Zespołu Szkół Drzewnych za 30 ha działek jest zgodna z prawem – uznali prawnicy wojewody podlaskiego. Podczas sesji pod koniec marca, uchwała ta była dwukrotnie głosowana. W pierwszym podejściu Rada ją odrzuciła, w drugim przeprowadzonym po kilku godzinach „za” zagłosowało więcej radnych niż „przeciw”. Zdaniem prawników wojewody radni mogli dwukrotnie głosować uchwałę, a ważny jest wynik ostatniej ich decyzji.


Przypomnijmy wymiana Drzewnej na działki była podyktowana chęcią przekazania budynku przy Alei Legionów pod potrzeby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Oddając budynek należący do samorządu Skarbowi Państwa w zamian prezydent Łomży chciał pozyskać 42 działki o łącznej powierzchni niemal 30 hektarów (wszystkie działki mają użytkowników wieczystych). Choć prezydent z wojewodą zamianę „dogadali” już w połowie ubiegłego roku, to do faktycznej jej realizacji potrzebna była zgoda Rady Miasta. O nią prezydent zabiegał przez prawie pół roku, a kluczową okazało się kwestia zapewnienie nowego lokum Zespołowi Szkół Drzewnych, który musiałby opuścić budynek przy AL. Legionów 9. Ostatecznie radni zdecydowali, że szkoła ma urzędować w dotychczasowej siedzibie do czerwca przyszłego roku, a w tym czasie ma zostać zbudowany dla niej nowy budynek dydaktyczny przy ul. Sikorskiego, a przy ul. Przykoszarowej hala przeznaczona na pracownie zajęć praktycznych dla kierunków drzewnych i budowlanych.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę