środa, 16 października 2019 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Śmieci zalewają wzgórza nad Narwią

Najbardziej malownicze tereny Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego są jednocześnie... najbrudniejsze. Śmieci zalewają wzgórza nad Narwią w Starej Łomży. To teren prywatny. Góra Królowej Bony, wzgórze świętego Wawrzyńca - to najpiękniejsze tereny w okolicy. Łomżanie chętnie przychodzą tu na spacery i przejażdżki rowerowe. Niestety, co roku przybywa tu śmieci. Zostawiają je niefrasobliwi spacerowicze, ale też przywożą okoliczni mieszkańcy.

Dolina Narwi (fot. archiwum)
Dolina Narwi (fot. archiwum)
Teren próbował uporządkować wójt gminy Łomża. Jednak ekipę sprzątającą wyprosił jeden z właścicieli nieruchomości. Bo tutejsze wzgórza należą do wspólnoty gruntowej ze Starej Łomży. - To znaczy, że władza, pod jej okiem, można robić wysypisko śmieci, a my nie możemy nic zrobić. Dlatego będziemy próbowali zmusić właścicieli, żeby sami sprzątali. Skoro nie chcą, aby gmina zrobiła to za nich, będą sami sprzątać – powiedział Jacek Nowakowski, wójt gminy Łomża.

Wójt zasygnalizował już problem staroście, który jako reprezentant skarbu państwa jest właścicielem jednej z nieruchomości. Może on będzie mógł na Górę Królowej Bony wprowadzić ekipy sprzątające.

Wspólnota właścicieli ze Starej Łomży nie chce rozmawiać o terenach nad Narwią. Jej przedstawiciele podkreślają, że to własność prywatna i będą nią gospodarować tak, jak uważają za stosowne.

źródło: Obiektyw

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę