Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

Śmieci zalewają wzgórza nad Narwią

Główne zdjęcie
Dolina Narwi (fot. archiwum)

Najbardziej malownicze tereny Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego są jednocześnie... najbrudniejsze. Śmieci zalewają wzgórza nad Narwią w Starej Łomży. To teren prywatny. Góra Królowej Bony, wzgórze świętego Wawrzyńca - to najpiękniejsze tereny w okolicy. Łomżanie chętnie przychodzą tu na spacery i przejażdżki rowerowe. Niestety, co roku przybywa tu śmieci. Zostawiają je niefrasobliwi spacerowicze, ale też przywożą okoliczni mieszkańcy.

Teren próbował uporządkować wójt gminy Łomża. Jednak ekipę sprzątającą wyprosił jeden z właścicieli nieruchomości. Bo tutejsze wzgórza należą do wspólnoty gruntowej ze Starej Łomży. - To znaczy, że władza, pod jej okiem, można robić wysypisko śmieci, a my nie możemy nic zrobić. Dlatego będziemy próbowali zmusić właścicieli, żeby sami sprzątali. Skoro nie chcą, aby gmina zrobiła to za nich, będą sami sprzątać – powiedział Jacek Nowakowski, wójt gminy Łomża.

Wójt zasygnalizował już problem staroście, który jako reprezentant skarbu państwa jest właścicielem jednej z nieruchomości. Może on będzie mógł na Górę Królowej Bony wprowadzić ekipy sprzątające.

Wspólnota właścicieli ze Starej Łomży nie chce rozmawiać o terenach nad Narwią. Jej przedstawiciele podkreślają, że to własność prywatna i będą nią gospodarować tak, jak uważają za stosowne.

źródło: Obiektyw
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę