Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Wędkarzu uważaj na czym siadasz...

Wypad na ryby większości kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem, ale może skończyć się zupełnie inaczej. Inspekcja handlowa sprawdziła czy wyroby oferowane wędkarzom i myśliwym są bezpieczne. Kontrole przeprowadzono w sklepach znajdujących się w największych miastach województwa – w tym dwóch z Łomży. Okazało się że ze skontrolowanych 32 różnych partii wyrobów, zastrzeżenia w zakresie bezpieczeństwa inspektorzy zgłosili do blisko połowy.

Leszek Mironiuk rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku podkreśla, że celem kontroli przeprowadzonej w 8 sklepach w Białymstoku, Łomży i Suwałkach  było dokonanie oceny bezpieczeństwa, prawidłowości oznakowania wybranego sprzętu wędkarskiego i myśliwskiego, oraz  legalności i rzetelności działania kontrolowanych przedsiębiorców. Nieprawidłowości stwierdzono w 6 kontrolowanych jednostkach, przy czym zakwestionowano ogółem 18 partii wyrobów z łącznie 32 sprawdzanych.
W ogromnej większości (15) zastrzeżenia inspektorów dotyczyły bezpieczeństwa  używania oferowanych w sprzedaży produktów. Mironiuk informuje, że w tej grupie znajdowały się także krzesełka na których siedzieć mieli wędkarze oczekujący na branie...
- W przypadku trzech rodzajów krzesełek składanych stwierdzono znaczne prawdopodobieństwo, że nie są one produktem bezpiecznym. Badania organoleptyczne wykazały, że posiadają one cechy, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla użytkowników podczas normalnego użytkowania – podaje rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku.
Sprawa „podejrzanych” krzesełek trafiła już do Głównego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie, gdzie ma ostatecznie zostać wyjaśnione czy krzesełka są bezpieczne czy tez niebezpieczne dla wędkarzy.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę