Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Spotkania edukacyjne w „budowlance”

Już po raz siódmy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży odbywają się „Spotkania edukacyjne”. Dwudniowa impreza przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów trzecich klas gimnazjów, i ma pomóc w przybliżeniu im oferty kształcenia szkoły jak i zaprezentować firmy, które na co dzień współpracują z popularną „budowlanką”. Jak podkreślają organizatorzy spotkań budowlany boom sprawił, że w szkole ponownie odżywają kierunki związane z budownictwem i to zarówno na poziomie technikum jak i zawodówki.

Technikum Hotelarskie
Technikum Hotelarskie
Liceum o profilu policyjnym
Liceum o profilu policyjnym
Technikum Gastronomiczne
Technikum Gastronomiczne
Technikum Budowlane
Technikum Budowlane
Technikum Hotelarskie
Technikum Hotelarskie
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Łomży, to szkoła z ponad czterdziestoletnią historią. Wszystko zaczęło się od założonego w drugiej połowie lat 60. XX wieku Technikum budowlanego – stąd też popularne do dziś określenie szkoły. Przez lata szkoła się zmienia, dochodziły nowe kierunki kształcenia, później niektóre z nich były likwidowane, ale zawsze byli kształceni tu budowlańcy. Po kilkuletnim zastoju teraz kierunki te znowu odżywają, bo rozwój budownictwa sprawił, że fachowcy w tej dziedzinie stali się bardzo cenni... Klasy technikum na kierunkach budownictwo i urządzenia sanitarne, podobnie jak i te kierunki w zawodówce  są oblegane przez młodych ludzi, którzy po ukończeniu szkoły, mając w ręku poszukiwany fach mogą liczyć na pracę i coraz lepszą płacę.
Poświadczyć o tym mogą firmy z branży, które stale współpracują ze szkołą i chcą tę współprace jeszcze bardziej zacieśniać.  Przykładem może być podpisane dziś porozumienie o współpracy z Fabetem, który przyjmując uczniów szkoły na praktyki zawodowe, chce kształcić ich pod swoje potrzeby z nadzieją, ze później zechcą tu pracować. I właśnie Fabet był jedną z firm prezentujących się na „Spotkaniach edukacyjnych”.

Budownictwo to jeden z kierunków kształcenia w szkole przy ul. Zielonej. Nie mniej popularne są także hotelarstwo czy gastronomia, a także funkcjonujący jako jedyne w mieście klasy o profilu policyjnym w tutejszym IV Liceum Ogólnokształcącym. Profil tej klasy przeznaczony jest dla uczniów zainteresowanych w przyszłości pracą w policji. Program zajęć ułatwia przygotowanie się do wymagań egzaminacyjnych w szkołach policyjnych. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących zawiera dodatkowe lekcje wynikające z profilu - ćwiczenia sprawnościowe, trening umiejętności strzeleckich z różnych rodzajów broni oraz zajęcia terenowe z policjantami.

VII Spotkania edukacyjne  w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży potrwają dziś (w czwartek) do godziny 16.00 i jutro w godzinach od 9.00 do 14.00.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę